favicon

AJANS KAYITLARI

AJANS KAYITLARI

AJANS KAYITLARI

Oyunculuk mesleği, bir projedeki karakteri canlandıran ve o karaktere ruh veren yeteneklerin bütünü ile oluşur. Erkek oyuncuya aktör, kadın oyuncuya aktris ünvanı verilir. Beden, ruh ve ses tekniği dışında kişinin oyunculuk mesleğine tutkusu da performansını belirler. Ülkemizde bir çok duayen olarak adlandırdığımız oyuncularımız vardır. Bu niteliği taşıyan oyuncularımız profesyonel ve kıdemli oyuncularımızdır. Tabi unutmamak gerekir ki duayen olmak için oldukça fazla deneyim ve özveri gerekir. Eğitimin yanı sıra kişisel yetenek ve becerilerde çok önemlidir. Kişi yeteneklerini aldığı eğitimle destekleyebilir. İşte bu noktada kendinizi keşfetmenize yardımcı olacak önemli bir unsur olan ajans kayıtları devreye girer ve yola nerden başlayacağınıza destek olur.


Ajans kayıtları yeni yüzler ve yeni yetenekler keşfetme ile birlikte oyunculuk mesleğine dahil etme hususunda önemli rol oynarlar. Bu bağlamda profesyönel kadromuz işbirliğinde kayıdınız oluşturulur. Eğer kariyer hedeflerinizde oyuncu olmak var ise bu işi ciddiyet ile yapan bir cast ajansı seçmenizde yarar vardır. Güvenilirliğine emin olduğunuz cast ajansları aracılığı ile oyunculuk kariyerinize yön verebilir ve hatta bu alanda kendinize yenilikler katabilirsiniz. Yapım şirketleri söz konusu olan projelerin cast seçimini cast ajansları vasıtası ile gerçekleştirir. Bu sayede yetişen oyuncular önemli prodüksiyonlarda rol almaktadır. Projelerinizde yer almak istiyorum diyenler için ajans casting başvurusu yaparak kadromuza dahil olabilirsiniz. Bizim bünyemizde çeşitli projelere yönlendirilip seçilmeniz durumunda güvenli adımı atmış olursunuz.


BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?


Ajans kayıtları geniş bir kitleye hitap eder. Genç, yaşlı, çocuk, bebek, beden veya boy ayırd etmeksizin tüm kayıtlara açıktır. Yapımcıların projeleri doğrultusunda her kitleden oyuncuya ihtiyaç duyulabilir. Sizi en iyi şekilde yansıtan bir fotoğrafınız ve bilgileriniz ile ön başvuruyu yapabilir ardından uygun bulunmanız dahilinde sizinle irtibata geçmemizi bekleyebilirsiniz.


Cast ajanslarının yükümlülüğü adaylarına uygun projeler sunmak ve yönlendirmektir. Adayların kişisel,fiziksel ve yetenekleri ölçüsünde eşleştirme yapılarak sunumları sağlanır. Özgüveniniz ve yeteneğiniz sizin yolunuzu belirleyecektir zaten. Sinema veya dizi projeleri yada reklam çekimleri için aranan yüzler cast ajanslarına gelerek ajans kayıtları arasından sunumu gerçekleşen adaylardan seçilir. Oyunculuk eskiden ulaşılması zor gibi gözüksede günümüzde yapımcıların ve cast ajanslarının işbirliği sayesinde artık çok yakınınızda. Tercihleriniz ile sağlam adımlar atabilir ve bu yolda ilerleyebilirsiniz. Şüphesiz güvenli adımlar atmak adaylarımız ve bizim için önem teşkil etmekte ve çift taraflı güvene imzasını atmaktadır.