favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

Ajansa Başvuru

Tanıtım ve Dizi Oyuncusu tedariği sağlayan firmalara ajans denir. Ajans kökeni Fransızcadan gelmektedir. Ajansa başvuru yaparak bilgi sahibi olabilir ve müracaat edebilirsiniz. İnternetten yapacağınız başvuru esnasında kişisel bilgi ve becerileriniz dışında yükleyeceğiniz fotoğrafınızda belirleyici olacaktır. Size avantaj sağlayacak belirli kriterlerin ön planda olması ve gerçekliğe uygun olması önemlidir. Yüz hatlarınızın ve vücut ölçülerinizin fotoğrafınıza doğru yansıması önünüze çıkan iş fırsatlarındaki yanılgıları önleyerek, olumsuzluk yüzdesini minimuma indirecektir. İyi bir fotoğraf bireyin kimliğini, karakterini, duygularını ve kişiliğini ifade edebilen özelliklere sahip olmalıdır.


BAŞVURULARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Öncelikle ajansa başvuru yapmak istiyorsanız ajans kayıt kısmından giriş yapabilirsiniz. Başvuru formunu dolduruken kişisel bilgilerinizin yer aldığı ad soyad, yaşadığınız şehir, doğum tarihi ve iletişim bilgilerinizi yazmalısınız. Diğer detaylar kısmında yer alan boy, kilo, ayakkabı numarası, ten ve göz rengi, eğitim durumunuz gibi detaylarınızın girişini tamamlamalısınız. Varsa deneyimlerinizi eklemenizde yarar vardır. Daha sonra fotoğraflarınızı yükleyeceğiniz alanda dikkatli davranmalısınız. Yüz, mimik ve çizgilerinizin net olduğu, yazmış olduğunuz ölçüleriniz ile uyum sağlayan fotoğraflarınızı yüklemeye özen gösterin. Örneğin gülümsemenizin sizi yansıttığını düşünüyorsanız, neşeli fotoğraflar ekleyin. Boy ve portre olmak üzere farklı açılardan pozlarınıza yer verin. Gözlük, şapka ve lens gibi yanıltıcı detaylardan yada aksesuarlardan uzak durun. Başvurularınız da kullanacağınız fotoğraflar ajansların değerlendirme aşamasında önemli bir yere sahiptir. Başvurunuz kabul edildikten sonra ekibimiz tarafından sizinle iletişim kurulacaktır. Ön kayıt işleminizin asıl kayıta dönüşmesi için profesyonel fotoğraf ve video çekimleriniz stüdyomuzda gerçekleştirilecektir. Ardından yeni projeler için yapım şirketlerine fotoğraflı ve videolu sunumlarınız gerçekleştirilecektir. Yapım şirketlerinin seçmelerinde olumlu olan adaylarımız projede yer almaya başlayacaktır.


Türkiye'de sevilen ve takdir edilen oyuncularımız dünya çapında ün yapmayı başarmışlardır. Projelerinin farklı ülkelerde, farklı kitlelere ulaşmasıyla oyunculukta evrensel bir kimlik kazanan meşhur ünlülerimiz vardır. Gösterdikleri performans ve usta oyunculukları ile imza attıkları büyük başarılar hayal değil. İyi bir projede yer almak, iyi bir cast ajansına bağlı olmak ve yeteneklerinizi sergilemek sizi zirveye taşıyabilir. Ajansa başvuru yapan adaylar hedefleri için çalışmaya gayret göstererek oyunculuk basamaklarını sabırla çıkmaktadırlar. Oyunculuğun sorumluluğunu taşıyabilmek en az yetenek kadar önemlidir. Disiplinli ve başarılı bir performans sergilemek dışında sanatçının topluma örnek teşkil ettiğini de unutmayalım. Yaşamınızla, tavrınızla, konuşmanızla topluma örnek olmak zorundasınız. Toplumun sizin başarınızı kabul etmesi, kişiliğinizin saygınlığı ile örtüşür. Kabul görmüş oyuncu kimlikleri izleyici kitlesiyle bağ kurabilmiş kişilerdir.


Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%
Tags