favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

AJANSLAR HAKKINDA BİLGİ

AJANSLAR HAKKINDA BİLGİ

Cast ajansları, dizi ve filmlerde oynayacak oyuncuları kadrosunda bulunduran ajanslardır. Dizi, film, reklam, modellik ve marka tanıtımı gibi bir çok alana oyuncu temini sağlama gibi faaliyetleri bulunur. Oyuncu olmak isteyen adayların sektöre hakim olan ajansları tercih etmeleri genel bir görüş olarak karşımıza çıkar. Kişiler öncelikle ajanslar hakkında bilgi edinmek adına araştırma yapmalıdırlar. Çalışma şartları, projeleri, oyuncu ve oyuncu adayı kadrosu gibi bir çok bilgiye önceden sahip olmak artık mümkün. Kadrosuna dahil olmak istediğiniz ajansa karar verebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.


Birlikte çalışmak isteyeceğiniz ajansı seçmek için ajansların web siteleri üzerinden çalışma ve başvuru koşullarını araştırabilirsiniz. Projelerimiz ve yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi edinmek ve başvuruda bulunmak için ajans başvuruları linkimize tıklayıp giriş yapabilirsiniz. Ajanslar hakkında bilgi kişilerce farklılık gösterebilir. Şöyle ki oyuncu olmak sanıldığı kadar basit değildir. Herkes ajanslara kayıt olup ünlü olacağını düşünebilir. Fakat bu sürece emek vermeyenler çabuk vazgeçebilirler. Siz oyuncu olmak istediğinize gerçekten inanıyorsanız çabalarınızın ve emeğinizin karşılığını alacağınıza emin olabilirsiniz. Çünkü yetenekleriniz ve kendinizi geliştirme isteğiniz farkedilecektir. Başlangıç aşamasında zorlansanız bile zamanla gelişen yeteneklerinizin sizde farkına varacaksınız. Kamera önü heyecanını bastırabildiğinizi gördüğünüzde adım adım hedefinize yaklaştığınızı da göreceksiniz. Hiç deneyimi olmadan figüran olarak mesleğe başlayan adaylarımızın gün aşırı ilerlemelerine şahit olduk. Dialoglu rollere girebilmeleri ve projelerde devamlılık kazanmalarının imkansız olmadığına birlikte şahit olduk. Karakter canlandırma için kendini yetiştiren oyuncu adaylarımızın kariyer basamaklarına adım adım nasıl ilerlediklerini biliyoruz. Ajans olarak bu istekli ve yetenekli oyuncularımızla gurur duyduk. İmkansız gibi gözüken başarı hikayelerini yazanların yanında olduk. Emek vermeden sabır göstermeden sadece oyunculuk mesleği değil hiç bir meslekte tutunulamayacağının farkında olmalısınız.


CAST AJANSLARININ ÇALIŞMA MANTIĞI NEDİR?


Öncelik prensibi web siteleri üzerinden alınan ön başvurulardır. Değerlendirme, yani oyuncu veya oyuncu adaylarının başvurularının olumlu yada olumsuz sonuçlanması ikinci aşamadır. Seçilen adayların fotoğraf ve video çekimlerinin yapılması bir diğer aşamadır. Bu şekilde ajans verilerine kayıtları yapılır. Üçüncü aşama proje için uygun adayların sunumlarının yapılmasıdır. Dördüncü aşamada uygun bulunan proje ile ilgili tüm çalışmaların koordine edilmedir. Kısaca ajanslar hakkında bilgi edinmek çalışma şekillerini öğrenmek açısından önemlidir.


Ülkemizde veya yaşadığınız şehirde onbinlerce cast ajansı olduğunu düşünürsek seçim yapabilmenizin zorluğunun da farkındayız. Bu yüzden sizleri ajanslar hakkında bilgi edindirerek aklınızdaki soru işaretlerini bir nebze de olsa çözebildiğimizi umuyoruz. Eğer oyuncu olmak, mankenlik yapmak, marka yüzü olmak yada reklam yüzü olmak içinizi kıpırdatıyor ise, artık başlayacağınız yolu biliyorsunuz.