favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

BAYAN MODEL AJANS

BAYAN MODEL AJANS

Çağımızda ciddi bir iş ağına sahip olan moda sektörü, alanında faaliyet gösterebilmek için tanıtımını modeller aracılığı ile sağlar. Ve bu istihdam için bayan model ajans firmalarına başvurur. Tabi bayan modellere olduğu kadar erkek modellere de ihtiyacın arttığını göz ardı edemeyiz. Modellik mesleği denilince akla ilk gelen mankenlik olsa da bu iki meslek aslında birbirinden farklılık gösterir. Manken olabilmek için uzun bir boy şartı aranırken, modellik için aynı şey söylenemez. Model olmak isteyen bir kişi için kalıplaşmış uzun bir boya sahip olmak şart değildir. Kısa boylu fakat düzgün bir fiziğe ve güzel bir yüze sahip kişiler de modellik alanında görev alabilirler. Çünkü modeller, podyum dışında çoğunluk ile katalog görselliği olarak çalışırlar.


NASIL MODEL OLABİLİRİM?


Model olmak için daha öncede bahsettiğimiz gibi düzgün bir fizik yapısına sahip olmanız gerekir. Ve yüz hatlarınızın uygun olması gerekir. Kıyafet tasarımları, kozmetik, takı, yiyecek ve içecek gibi bir çok alanda modellik mesleğini icra ederek tanıtımlarda rol alabilirsiniz. Ünlü markaların katalog çekimlerinde genellikle modeller tercih edilir. Poz verme ve objektif karşısında rahat olma modelliğin ana kurallarındandır. Duruş ve poz verme bir modelin, tanıtımını yapacağı ürün veya hizmet açısından oldukça önemlidir. Bayan model ajans firması olarak adayların başvuruları ciddi aşamalardan geçirilmektedir. Başvuru yapmak için model ve oyunculuk ajansı linkinden formumuzu doldurarak ön aşamayı tamamlamış olursunuz. Ardından formda belirtmiş olduğunuz bilgiler profesyonel ekibimiz tarafından incelenir ve uygun bulunmanız halinde görüşmeye çağrılırsınız. Başvuru formlarında belirtmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğu ve eklediğiniz fotoğraflar bu ön aşama için çok önemlidir. Asıl kayıt için çağrılan adaylar ile profesyonel fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir ve çeşitli projelere sunumları yapılır.


Modellik mesleği ciddi bir iş disiplini gerektirir. Katılacağınız projenin saatinde hazır bulunmanız hem firma açısından hem de ajansınız açısından dikkat edilen hususlardandır. İyi bir model olmak için tüm bunların yanı sıra formunuza ve sağlıklı görüntünüze her zaman dikkat etmeniz gerekir. İyi bir model her zaman bakımlı olmak zorundadır. Görselliğiniz sizin kimliğiniz yerine geçer ve modacılar olsun, ünlü tasarımcılar olsun bir çok müşterimiz seçmelerde fotoğraflarınızı baz alırak karar verirler. Kamera ve objektif karşısında duruşunuz ilk tercih edilme nedeniniz olur. Başarılı bir model olarak kariyer yapmak istiyorsanız fiziki yapınızın ve formunuzun dışında kendinizi geliştirmeniz de gerekecektir. Ünlü modeller aldıkları eğitimler ile aranılan isimler arasında olmayı başarmışlardır. Bakışlarınızı kullanmayı öğrenme, poz verme ve vücut dilinizi eğitmek için çeşitli kurslardan destek alabilirsiniz. Bayan model ajans firmaları arasından öncü olmayı ilke edinen ajansımızın model kadrosunda sizlerde yer alma şansına sahipsiniz.