Sabit Hat:

0216 550 10 72
Dizi Oyunculuğu Başvurusu

Dizi Oyunculuğu Başvurusu

Haftalık veya günlük diziler olmak üzere televizyonda yayınlanan projelere dizi denir. Her bölümü kendi içinde bütün olan ve birbirini izleyen bölümlerden oluşan dizilerin kamera arkası ve kamera önü olmak üzere geniş bir ekibi vardır. Yapım şirketleri projeye karar verir ve senaristin yazdığı hikayeye can verir. Yönetmenlerin eşliğinde proje çekimleri sağlanır. Ve senaryonun kahramanları için cast ajanslarından oyuncu seçmeleri yapılır. Dizi oyunculuğu başvurusu yaparak bu projelerde yer alma şansınız olabilir. Televizyon ekranlarında geniş bir yer tutan diziler bir çok meslek için ciddi bir gelir kaynağı haline gelmiştir.


DİZİLER NASIL ÇEKİLİYOR


Televizyon ekranlarında her hafta izlediğimiz diziler ortalama 60 dakika sürüyor. İzleyicinin her hafta heyecanla beklediği dizilerin çekimleri nasıl yapılıyor biraz bahsedelim. Hikayeyi yazan kişi senariste her hafta öyküyü gönderir ve senaristler hikayeyi dialoglar halinde haftalık bölümler haline getirir. Senaryodaki mekanlar, oyuncuların kıyafetleri ve eşyalar seçilir. Tüm ekip saatinde bulunması gereken mekanda yerini alır ve oyuncuların hazırlanması sağlanır. Ekipman kurulur, senaryonun işlenmesi için tüm hazırlıklar sağlanır. Yönetmenin yönlendirmesiyle yeni bölüm çekilir. Kısaca anlattığımız bu çalışma aslında yoğun ve yorucu bir tempo gerektirir. Oyuncular ve tüm ekip uzun süren saatler sonucu bölüm çekimlerini tamamlar. Ekranlarda 60 dakika izlediğimiz dizilerin çekim süreçleri oldukça meşakatli geçer. Dizi oyunculuğu başvurusu, oyuncu adaylarının attığı ilk adım olarak kabul edilir. Sevdiğiniz dizilerde yer almak istiyorsanız sizlerde ajansımıza kısmından başvuruda bulunabilirsiniz.


Cast ajansları dizi oyunculuğu başvurusu alarak oyunculuk yapmak isteyen adaylara fırsat tanıyor. Dizilerin sevilen oyuncularının mesleğe başlamadaki ilk adımları çoğunlukla cast ajansları olmuştur. Senaryo ve öykü oluşturulurken yapımcının oyuncu temini için başvurduğu cast ajansları, senaryodaki karakterlere uygun cast kadrosunun sunumunu gerçekleştirir. Ve bu sayede dizilerin yeni yüzlerinin seçimi yapılır. Dizilerde yeteneğinize güvenmeniz yeterli olacaktır. Setlerde ufak rollerde görev alarak deneyim kazanabilir ve oyunculuk mesleğinde kendinizi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Sektörde profesyonel çalışan ajansları tercih etmeniz doğru ve sağlam bir adım olacaktır sizler için. Dizi oyuncusu olmak isteyen adaylarımızı ajansımız bünyesinde görmekten memnuniyet duyarız.

2 Yorum

  • Evren B

    Evren B 2024-03-23 19:51:18

    Çok güzel bir makale olmuş, televizyon dünyasının perde arkasını ve dizi çekimlerinin nasıl gerçekleştiğini çok güzel anlatmışsınız. Ayrıca dizi oyunculuğu başvurusu yaparak bu sektörde yer almanın ilk adımını atmış oluyorsunuz. Ajansınıza kayıt yapmanın kolay ve ücretsiz olduğunu duymak da çok güzel. Bu fırsattan yararlanarak kendinizi geliştirme ve oyunculuk kariyerinizde ilerleme sağlayabilirsiniz. Başarılar dilerim!

  • Heybet K

    Heybet K 2024-03-17 21:16:55

    oyuncusahnesi.com'a kayıtlı bir oyuncu adayı olarak bu makaleyi okudum ve gerçekten bilgilendirici buldum. Dizi oyunculuğu için başvuruda bulunmayı planlıyorum, teşekkürler!

Yorum Yaz

İletişim Bilgileriniz Yayınlanmaz.

Oyuncu Sahnesi Nedir?

Oyuncu Sahnesi, siz oyuncuları ve oyuncu adaylarını kurumsal ajanslarla buluşturan bir platformdur.

Oyuncu Sahnesi, sizin üzerinden prim almaz. Kurumsallar ile siz fiyat belirlersiniz.

Artık her ajansa ayrı ayrı kayıt olmak ve ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Dürüst çalışan ajanslar sizi burada keşfedebilir ve projelerinde yer almanızı sağlayabilir.

Oyuncu Sahnesi, oyuncuların kendilerini tanıtabilecekleri bir altyapı sunar ve ücretsiz üyelikte mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunu birlikte inşa etmek için buradayız.