Sabit Hat:

0216 550 10 72
Figüranlık Ajansları

Figüranlık Ajansları

Figüran, dizilerde, filmlerde, televizyon programlarında, reklamlarda ve tiyatrolarda genellikle sözü olmayan veya ufak bir sözü olan kişilere denir. Figüranlık günümüzde oyuncu olmak isteyen kişiler için pek istenilir bir durum değildir. Fakat günümüzün ünlü oyuncularından, zamanında figüranlıktan başlayıp ustalaşan isimlerinde olduğunu unutmamak gerekir. Oyunculuk bilgi birikimi, tecrübe, yetenek ve deneyim gerektirir. Tüm bunlara sahip olmakta zaman gerektirir. Oyuncu adaylarının kamera karşısında deneyim kazanması ve gözlem yapabilmesi için figüranlık yapmaları sanıldığı kadar kötü değildir. Figüranlık ajansları sektörde önemli bir yere sahiptir.


FİGÜRANLIĞIN SEKTÖRDEKİ YERİ VE ÖNEMİ


Figüranlara tüm dizi, film ve reklam projelerinde ihtiyaç duyulur. Oyunculuğun sınavı olarak ta düşünebilirsiniz. Figüranlık ajansları oyuncu olmak isteyen fakat hiç bir deneyimi ve eğitimi olmayan kişileri kadrosuna alır. Bir dizi sahnesi veya film sahnesi düşünün. Doğum günü partisinden, savaş sahnesine kadar pek çok kalabalık sahneler çekilir. Hikayesi olmayan ancak karakterlerin yanında bulunan insanlar vardır. Figüranlara bu tarz sahnelerde ciddi bir ihtiyaç vardır. Kimi bu mesleği sadece para kazanmak için yaparken kimi de iyi bir oyuncu olabilmek için yaparlar. Kayıt olduğunuz ajanslar, deneyiminiz ve eğitiminiz yoksa sizi figüranlıktan başlatabilir. Bu sayede set ortamlarını, çalışma koşullarını ve oyunculuğu yaşayarak öğrenirsiniz. Kendinizi geliştirdiğiniz takdirde bunu ajansınız fark eder ve size ufak roller vermeye başlar. Başarılı olduğunuz takdirde rolleriniz artar ve oyunculuğa doğru ilerlersiniz. Bu yüzden ajanslara başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. İşini iyi yapan ajanslar oyuncu adayının gelişimini yakından takip eder. Ajans olarak figüran olarak çalıştığımız adaylarımızdan oyunculuğa geçen pek çok adayımız vardır. Sizler de sektörel tecrübe ve deneyim kazanmak istiyorsanız ajans başvuru formu doldurarak ajansımıza başvuruda bulunabilirsiniz.


Ajansımızın çalışmış olduğu başarılı dizi projelerinde ünlü oyuncularla aynı karede yer alabilirsiniz. Usta oyuncuların deneyimlerinden faydalanma imkanı bulabilirsiniz. Oyunculuk mesleğine ajansımızla birlikte başlayıp, sabır ve başarı gösterdiğinizde geleceğin iyi oyuncuları arasında yer alabilirsiniz. Hemen hemen her gün talep edilen figüran ihtiyacını bünyemizdeki adaylarımızdan sağlayarak sektörel ihtiyaca da yanıt vermiş oluyoruz. Figüranlık ajansları bu işi disiplinli bir şekilde yürütmek zorundadır. Hikayesi olmayan figüranların da, oyuncular gibi set saatinde ve yerinde bulunması dikkat edilen konulardandır. Mesleki disiplin gerektiren bu meslek oyunculuk kariyeriniz açısından da büyük önem taşır.

0 Yorum

Yorum Yaz

İletişim Bilgileriniz Yayınlanmaz.

Oyuncu Sahnesi Nedir?

Oyuncu Sahnesi, siz oyuncuları ve oyuncu adaylarını kurumsal ajanslarla buluşturan bir platformdur.

Oyuncu Sahnesi, sizin üzerinden prim almaz. Kurumsallar ile siz fiyat belirlersiniz.

Artık her ajansa ayrı ayrı kayıt olmak ve ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Dürüst çalışan ajanslar sizi burada keşfedebilir ve projelerinde yer almanızı sağlayabilir.

Oyuncu Sahnesi, oyuncuların kendilerini tanıtabilecekleri bir altyapı sunar ve ücretsiz üyelikte mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunu birlikte inşa etmek için buradayız.