Sabit Hat:

0216 550 10 72
İzmir Oyunculuk Ajansları

İzmir Oyunculuk Ajansları

Oyuncu olmak için çoğu insan için en doğru karar şüphesiz İstanbul olarak geçer. Ancak bu artık teknolojinin de artması ile çok da doğru değil. Çünkü hemen hemen tüm oyunculuk ajanslarının artık kendi internet siteleri vardır ve birçok oyuncu bunun için bu tür siteleri kullanarak başvurularını tamamlarlar. Örneğin İzmir oyunculuk ajansları ya da daha birçok farklı şehir için yine bu şekilde ajanslar olduğunu söylemek gerekir. Artık ülkenin en doğusunda yaşayan bir insan bile internet aracılığı ile istediği her hangi bir oyuncuk ajansına başvuru yaparak oyuncu olma hayalleri için ilk adımı atmış olur.

Ücretli Ve Ücretsiz Ajanslar

Tabii bu ajansların hem ücretli başvuru hem de ücret olarak başvuru kabul eden türleri de vardır. Ücretsiz olarak çalışan oyunculuk ajansları için yapılması gereken ajansın internet sitesine giriş yaparak hemen bir başvuru doldurmak ve bir de yanına düzgün bir fotoğraf eklemek olur. Gerisi ise beklemektir. Ancak ücretli ajans adına ise başvuru yapabilmek için belli miktarlarda para yatırmak gerekir. Bu ücretler genel olarak 100 ile 300 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yine bu ajanslarda hem İzmir oyunculuk ajansları hem de başta İstanbul olmak üzere yine birçok şehirde bulunmaktadır.

Oyuncu Arayışı

İster ücretli oyunculuk ajansları olsun isterse de ücretsiz olanları hiç fark etmez, eninde sonunda bütün yapımcıların yolu bu ajansların internet sitelerinden geçer ve buradaki oyuncular ya da mankenler arasından birini genellikle seçerler. İstanbul ya da İzmir oyunculuk ajansları içinde ücretsiz olanları nasıl para kazandığına gelinecek olursa eğer, genellikle kendi bünyesindeki oyuncular her hangi teklif alırlarsa o vakit o oyuncunun kazanacağı ücretin üzerinden genelde %20 kadar bir komisyon alır.

Tabii bu tür ajanslar sadece başrol oyuncusu kriteri koymazlar. Kendi bünyelerinde birçok farklı oyuncu tipi vardır. Örneğin oldukça fazla figüran da vardır. Ve aynı prosedür olanlar için de geçerlidir. Bu figüranların kazandıkları ücretin üzerinden yine aynı ücrette komisyon kazanırlar. Örneği İzmir oyunculuk ajansları arasından bir figüran dizide bir kafede oturmak için 100 TL almış ise bunun 20 TL kadar miktarını ajans alır.

0 Yorum

Yorum Yaz

İletişim Bilgileriniz Yayınlanmaz.

Oyuncu Sahnesi Nedir?

Oyuncu Sahnesi, siz oyuncuları ve oyuncu adaylarını kurumsal ajanslarla buluşturan bir platformdur.

Oyuncu Sahnesi, sizin üzerinden prim almaz. Kurumsallar ile siz fiyat belirlersiniz.

Artık her ajansa ayrı ayrı kayıt olmak ve ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Dürüst çalışan ajanslar sizi burada keşfedebilir ve projelerinde yer almanızı sağlayabilir.

Oyuncu Sahnesi, oyuncuların kendilerini tanıtabilecekleri bir altyapı sunar ve ücretsiz üyelikte mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunu birlikte inşa etmek için buradayız.