Sabit Hat:

0216 550 10 72
Oyunculuk Ajansları Başvuru

Oyunculuk Ajansları Başvuru

Oyunculuk ajansları başvuru konusu aslına bakılırsa bir yerde doğuştan bir yetenek işi ve bir de elbette şans işi olarak nitelenebilir. Çünkü bunu için genel olarak erkekler açısından tabii büyük bir çoğunlukla yakışıklı ya da bir şekilde karizmatik olmak gerekir. Bu durum aynı zamanda kadınlar için ise güzel ya da sevimli olmak gibi bir kriter söz konusu olduğunu söylemek gerekir. Tabii bazı zamanlar çok yetenekli bir kişi de tüm bu özellikler olmasa bile oyunculuk ya da reklamda oynama konusunda başarılı olabiliyor.

Kaliteli Oyunculuk Ajansları

Ve işte eğer tüm bu kriterler bir kişi de var ise o zaman her hangi kaliteli bir ajansın sitesi üzerinden Oyunculuk ajansları başvuru bölümünden gerekli olan başvuru doldurularak ve en önemlisi boydan bir fotoğraf konarak çağırılmayı beklemek kalıyor geriye. Belli bir süre sonra da eğer durum olumlu ise geri dönüş olur ve kişi ile ajans arsasında genel olarak bir yıllık sözleşme yapılır. Bu genelde kişinin kariyerine ya da şöhret derecesine göre de değişebilir. Daha sonra kişinin fotoğraflı bir kaydı ajansın internet sitesi üzerinden görücüye çıkarılır.

Oyunculuk İçin İş Teklifleri

Daha sonra da bu oyuncu için her hangi bir kanal sorumlusundan ya da bir yapım şirketi adına çalışan birinden iş teklifi gelirse ajans ile doğrudan bir ablaşmaya varılır. Bu belki bir diz teklifi belki bir sinema ya da bir reklam işi de olabilir. Sözleşme Oyunculuk ajansları başvuru yapan kişi adına ajans ile yapılır ve ajans bu oyuncunun üzerinden %20 pay alır. Bu da oyuncunun yine kariyerine göre değişiklik gösterebilir. Bu ajanslar sadece kanallar ya da reklam ajansları için oyuncu bulmaz, aynı zamanda birçok farklı kanalın sayısız programı adına değişik yaşlarda kadın ya da erkek seyirci de bulur.

Yine bu kişilerinden üzerinde de kişi başı ücret kazanır. Oyunculuk ajansları başvuru için herkes özgürce Şamsını deneyebilir. Ve kimse de benim başvuruma hayatta bakmazlar dememeli. Çünkü çoğu zaman hangi firma ne tür bir kişi istiyor çokça değişebiliyor.

0 Yorum

Yorum Yaz

İletişim Bilgileriniz Yayınlanmaz.

Oyuncu Sahnesi Nedir?

Oyuncu Sahnesi, siz oyuncuları ve oyuncu adaylarını kurumsal ajanslarla buluşturan bir platformdur.

Oyuncu Sahnesi, sizin üzerinden prim almaz. Kurumsallar ile siz fiyat belirlersiniz.

Artık her ajansa ayrı ayrı kayıt olmak ve ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Dürüst çalışan ajanslar sizi burada keşfedebilir ve projelerinde yer almanızı sağlayabilir.

Oyuncu Sahnesi, oyuncuların kendilerini tanıtabilecekleri bir altyapı sunar ve ücretsiz üyelikte mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunu birlikte inşa etmek için buradayız.