favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

CAST BAŞVURU

Oyuncu olmak isteyen bireyler ajansların cast başvuru formunu doldurarak sektöre giriş yaparlar. Ajansların bünyesinde yer alan cast kadrosuna dahil olmak bir çok dizi ve film projesine ulaşabilme imkanı tanır. Ajanslar dizi, sinema ve reklam filmlerinin oyuncu seçmelerine kadrosundaki oyuncu adaylarını yönlendirir ve kişilere yeteneklerini değerlendirme fırsatı tanır. Başvuru formları oyuncu adaylarının ajanslara kayıt olabilmeleri için izledikleri ilk yoldur. Bu sayede kayıtlı bulunduğu ajansa bağlı olarak çeşitli projelerde rol alabilmek için seçmelere gönderilerek deneme çekimlerine katılırlar. Her gün milyonlarca oyuncu adayı ajansların başvuru formlarına ulaşarak kayıt olurlar.


CAST BAŞVURUSUNU KİMLER YAPABİLİR?


Cast başvurusunu her yaştan bireyin yapabilmesi mümkündür. 18 yaş altı adayların velilerinin izni ile kayıtları alınır. Ajanslara internet üzerinden cast başvuru formu dolduran 18 yaş altı bireylerin başvuruları incelenerek asıl kayıt işlemlerinin gerçekleşmesi için ailelerinin izni gerekmektedir. Yetişkin bireylerin başvuruları ise işleme alınarak oyuncu kadrolarında yer almaları için işlemler yapılır. Kişiler yeteneklerine, deneyimlerine, yaş gruplarına ve yaşadıkları şehirlere göre gruplara ayrılarak ajans bünyesinde yer alırlar. Yapımcıların veya yönetmenlerin talep ettikleri oyuncu ihtiyacına göre adaylar arasından seçmeler yapılır. Güvenilir ajansların projelerinde yer alabilmek için cast ajans başvuru formu linkinden oyunculuk başvurusu yapabilirsiniz. Ajansımıza başvuruda bulunarak profesyonel ekibimizin çalışmaları ile oyunculuk sektöründe izlemeniz gereken yolu belirleyebilirsiniz. Adaylar başvuru formlarını eksiksiz doldurup ajansın değerlendirmeleri sonucunda olumlu bulunması halinde asıl kayıt işlemleri için çağrılır. Ajansların içerisinde bulunan fotoğraf stüdyolarında profesyonel çekimleri gerçekleştirilir.


Sektörde oyuncu olmak isteyen adayların izledikleri yol uzun ve sabır gerektiren bir yoldur. Eğitim ile yeteneklerini destekleyen bir oyuncu adayı doğru yoldadır. Ajanslara başvuru yaparak hemen baş rol oynayabileceğini düşünmek veya ajansın kişiye bunu vaat etmesi doğru değildir. Çünkü cast başvuru ile kayıt olan adayların oyunculuk ile ilgili doğru bilinçlendirilmesi gerekir. Başarılı bir oyuncu olabilmek ve tanınmış oyuncular arasında yer alabilmek için görsellik yeterli değildir. Oyunculuğun ana kuralı eğitim ve deneyimdir. Kayıt olacağınız ajansın sizlere oyunculuk ile ilgili verdiği sözlerin gerçekliğini gözden geçirin. Sektörde deneyimsiz ve eğitimsiz hiç bir oyuncu başarılı olamamıştır. Ki bu kişiler oyuncu statüsünde de sayılmazlar zaten. Oyunculuk mesleği her meslekte gerektiği gibi bilgi ve donanım gerektirir. Ajanslar sizlere sadece yol gösterir ve yönlendirir. Sizin çabanız ve öğrenme isteğiniz ile yetenekleriniz şekillenir.


Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%
Tags