favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

DİZİ AJANSLARI BAŞVURU FORMU

Oyuncu adayları için dizi projelerinde rol almak, kariyerleri açısından olumlu bir adım oluyor. Dizilerin televizyon sektöründeki önemi ve popülerliğini göz önünde bulunduracak olursak, oyuncuların mesleki kariyerlerini de doğrudan etkilediğini söyleyebiliriz. Dizi ajansları başvuru formu yayınlayarak oyuncu olmak isteyen adaylara ilk adımı atmaları için fırsat tanıyor. Oyuncu olmak isteyen adaylar ajanslara başvuru yaparak pek çok dizi projesinde deneyim ve yeteneklerine göre rol alabiliyorlar.


DİZİ AJANSLARININ OYUNCU KADROLARI NASIL OLUŞUYOR?


Dizi projelerine oyuncu temini sağlayan ajanslar cast kadrolarını internet siteleri üzerinden yayınladıkları başvuru formları ile oluşturuyorlar. Oyuncu adayları başvuru formlarını eksiksiz doldurarak ajanslara ön başvuru işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Cast ajansları bu alanda uzman ekipleri tarafından yapılan başvuruları incelemeye alıyor. Her yaştan kişinin başvurabileceği bu formlar kişinin deneyim, eğitim ve yeteneklerine göre ayrı ayrı değerlendirmeye alınıyor. 18 Yaşın altındaki kişilerin başvuruları ise ailelerinin onayı ile kabul ediliyor. Yapımcı firmaların dizi projeleri için ihtiyaç duyduğu oyuncular cast ajanslarının kadrolarından seçiliyor. Her zaman ünlü isimleri tercih etmeyen yapımcılar projeleri için yeni yüz ve yeteneklere de ihtiyaç duyabiliyor. Bu noktada cast ajansları devreye girerek oyuncu adaylarını deneme çekimlerine yönlendiriyor. Veya deneyimsiz ve eğitimi olmayan adayların set ortamını görmeleri ve deneyim kazanmaları için dizilere figüran olarak yönlendirmeleri sağlanıyor. Dizi ajansları başvuru formu adayların kolaylıkla ulaşabileceği formlar olurken aslında oyunculuk mesleği içinde attıkları ilk önemli adım oluyor. Ajansımızın cast kadrosunda yer almak istiyorsanız dizi oyunculuğu başvurusu linkinden giriş yapabilirsiniz.


Cast ajanslarının çalışma prensipleri ve sektöre bilinçli oyuncular kazandırması meslekte farkındalık yaratarak başarı sağlıyor. Artık oyuncu adayları daha bilinçli hareket ederek, oyunculuk alanında eğitimlerini tamamlıyorlar. Bunların dışında bazı cast ajansları ise hatalı bilgilendirmeler yaparak kişilere oyunculuk mesleği ile ilgili doğru olmayan vaatlerde bulunuyorlar. Bu yüzden dizi projelerinde rol almak ve oyunculuk alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız başvuru yapacağınız ajansı iyi araştırmalısınız. Dizi ajansları başvuru formu alırken gerçeği yansıtacak bilgileri vermek zorundadır adaylarına. Ve unutmayın ki oyunculuk ciddi bir bilgi birikimi ve eğitim isteyen bir meslektir.Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%
Tags