favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

DİZİ OYUNCULUĞU

DİZİ OYUNCULUĞU

Oyunculuk mesleğinin temel de iki koşulu bulunur. Bunlardan birincisi yetenektir. Oyunculuk yeteneğinin olması, etkiyi alabilme, yaratıcılık, fikir üretme, sanatsal iç güdü ve algı bütününün olması anlamanına gelir. İkinci temek koşul ise görsel sanatı sevmektir. Oyunculuk sevilerek yapılacak bir meslek dalıdır. Oyunculuk sanatı da ancak sevilerek yapıldığı takdirde başarıya ulaşır. Bu iki koşulu taşıyan ve benimseyen kişiler için oyunculuk mesleğinin kapıları açılır. Dizi oyunculuğu zor bir meslektir. Görüldüğü kadar kolay bir meslek değildir. Ancak sevgiyle ve emekle yapılabilir.


Oyunculuğu Herkes Yapabilir Mi?


Oyunculuk şüphesiz herkesin istediği bir meslektir. Fakat oyunculuk yapabilmek için bir duyguya dokunulduğunda onu hissetmek ve hissettiğiniz duyguyu da hissettirebilmek gerekiyor. Oyunculuk yetenekli kişilerin yapabileceği ve emek veren kişilerin başarıya ulaşabileceği bir alandır. Dışarıdan bakıldığında herkes oyunculuk yapabileceğini düşünür. Ama disiplin, emek, bilgi birikimi ve yoğun bir çalışma sürecini kapsar. Televizyon ekranlarında izlediğimiz dizilerin sadece bir bölümü için ciddi bir çalışma süreci bulunur. Kamera arkası ekibinden oyuncularına kadar büyük bir kadronun emeğiyle ortaya başarılı işler çıkar. Dizi oyunculuğu zor olduğu kadar keyifli bir iştir. Yoğun emek ve çaba neticesinde ortaya çıkan başarı, bir oyuncu için en büyük mutluluk duygusudur. Herkes oyuncu olabilir mi? Yeteneği olan, seven, hisseden, kendini geliştiren ve çaba gösteren herkes oyuncu olabilir.


İyi Bir Oyuncu Nasıl Olunur?


İyi bir oyuncu çok kitap okuyarak bilgi birikimini arttıran, eğitimine önem veren, disiplinli çalışan, oyuncu kimliğini geliştiren, duyguyu verebilen ve sektörü takip eden kişilerdir. İyi bir oyuncu olmak için sabır ve zaman gerekiyor. Oyunculuğa atılan ilk adımla birlikte heyecanını hiç bir zaman kaybetmeyen kişiler aynı duygular ile yola devam ettiğinde bir gün mutlaka başarıya ulaşırlar. Örneğin dizi oyunculuğu önemli bir kariyer aşamasıdır. Ve oyuncular rol aldıkları dizinin başarısını etkileyen en önemli kişilerdir. Ajans olarak dizi projelerine yönlendirdiğimiz oyuncu adaylarımızın başarısını bizler de yaşıyoruz. Yani hem oyuncu kimliğini hem projenin başarısını hem de ajansının başarısını etkileyebiliyor oyuncular. İyi bir oyuncu olabilmek için izleyeceğiniz yolu belirlemeniz gerekiyor. Oyunculuk alanında ajansımızın profesyonel ekibinden destek almak için dizi oyuncuları aranıyor kısmından bize ulaşabiliyorsunuz.


Ajanslar Cast Kadrolarını Oluştururken Nelere Dikkat Ediyorlar?


Cast ajansları oyuncu ve yardımcı oyuncu kadrolarını online yada şahsen ulaşabilecekleri başvuru formları ile belirliyorlar. Başvuru formlarını inceleyerek adayların fiziksel özelliklerini ve deneyim, tecrübe ve eğitim gibi kriterlerini değerlendirmeye alıyorlar. Yaş aralıklarına, deneyim ve fiziksel özelliklerine göre cast kadrolarını oluşturuyorlar. Dizi oyunculuğu, sinema filmi ve reklam oyunculuğu gibi çeşitli projelerde değerlendirmek üzere oyunculara sunum dosyaları hazırlanıyor. Bu sunum dosyaları ile talep edilen projelere yönlendirilebiliyorsunuz.