favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

DİZİ OYUNCULUĞU BAŞVURU

Diziler günümüzde gittikçe yaygınlaşan ve popülerlik kazanan projeler haline gelmeye başlamıştır. Dizi projeleri günlük dizi veya haftalık dizi olmak üzere televizyon kanallarında yayınlanır. Senaryosu hazır olan ve senaryoda yer alan karakterleri canlandıracak oyuncu adayları yapımcılar ve yönetmenler tarafından belirlenir. Bunun için role uygun oyuncu adaylarının özellikleri belirterek cast ajanslarından yardım istenir. Dizi oyunculuğu başvuru yapan adaylar ajansların kadrosunda yer alırlar. Cast ajanslarına ulaştırılan bu talep neticesinde, ajans detaylı bir çalışma yaparak cast kadrosunda yer alan oyuncuları seçer ve yapım firmasının gerçekleştireceği oyuncu seçmesine gönderir.


OYUNCU SEÇMELERİNE HAZIRLIK NASIL YAPILIR?


Oyuncu adayların ajansından gelen yönlendirmeye göre dizilerin oyuncu seçmelerine katılırlar. Oyuncu seçmelerinde genellikle karakterin senaryosu oyuncu adayına önceden verilir. Oyuncu adayı karakterini inceler ve öncesinde bir hazırlık sürecine girer. Rol kişinin karakteri, fiziksel özellikleri, sosyolojik özelleri ve bakış açısını değerlendirerek role hazırlık başlar. Ve unutmamak gerekir ki oyuncu seçmesine giderken bir oyuncunun mutlaka ezberinin tam olması gerekir. Tüm bu hazırlıklar yapıldıktan sonra oyuncu rol kişisinin karakterine bürünerek performansını sergiler. Seçmelere giderken çoğu oyuncunun yaptığı bir takım hatalar vardır. Bunların başında seçmelere kostümle gitmek yer alıyor. Rol kişisini andıracak bir kostüm sizin oyunculuğunuzun önüne geçebilir ve olumsuz bir görüşmeye neden olabilirsiniz. Örneğin yeniçeri rolü için yeniçeri kostümüyle oyuncu seçmesine gitmek olumlu bir imaj bırakmaz. Oyuncu en sade ve bakımlı haliyle katılmalıdır seçmelere. Dizi oyunculuğu başvuru yapan adaylar tüm bu detaylar ile ilgili ajansından bilgi alabilirler. Dizi oyunculuğuna ilk adım genellikle karar verme aşamasıdır. Gerçekten oyuncu olmak istediğine karar veren bir kişi ikinci adım olarak cast ajans dizileri araştırmasını yaparak online olarak başvurusunu yapar.


Sektörel bilince sahip oyuncular dizi oyunculuğu başvuru yapacağı ajansı iyi araştırır. Güvenilir ve işinde profesyonel olan ajansları tercih etmeye özen gösterir. Çünkü bilinçli bir oyuncu, kayıtlı olduğu ajansın kariyerine destek olacağını bilir ve bu yüzden güvenilir kişilerle çalışmak ister. Ajans olarak oyuncu adaylarımızın dizi oyunculuğu deneyimini, eğitimini ve yeteneğini göz önünde bulundurarak yol gösteriyoruz. İzleyecekleri yolu en doğru şekilde yansıtmaya ve o yolda bilinçli bir şekilde ilerlemelerine destek oluyoruz.


Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%
Tags