favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

DİZİ OYUNCULUK BAŞVURUSU

Hemen hemen herkesin oyuncu olma hayalleri vardır, olmuştur. Herkes tarafından tanınmanın, ünlü olmanın verdiği mutluluk paha biçilemez. Var olan yeteneklerinizi bir dizide sergilemek, hem keyif alacağınız hem de büyük maddi kazanımlar elde edeceğiniz bir iş, bir sanattır. Yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız birinin çıkıp gelerek sizi keşfetmesini bekleyerek hata edersiniz. Böyle bir şansı yakalayan çok az sayıda oyuncu vardır. Bunun için bir mucize olmalı. Eğer oyuncu olmak istiyorsanız mutlaka bir ajansa dizi oyunculuk başvurusu yapmalısınız.

Dizi oyunculuk başvurusunda aranan özellikler nelerdir?

Tabi ki üniversite de tiyatro bölümünü okuma, şansınızı oldukça arttırır. Son zamanlarda bu niteliğe çok fazla önem verilmese de oyunculuğun eğitimini alarak bu mesleği icra etmenin niteliği büyüktür. Televizyon kanallarında yayınlanan dizilerin her geçen gün arttığını, izlenme rekorlarının kırıldığını görüyoruz. Bunun için yeni yüzlere her zaman ihtiyaç oluyor. Bu yüzden eğer tiyatro mezunu değilseniz bile yeteneğinize güveniyorsanız eğer dizi oyunculuk başvurunda bulunmanızda yarar var. Oyunculukta yeteneğin, eğitimin ve fiziksel özelliklerin önemi büyüktür. Güzellik, yakışıklılık, etkileyici bir duruş bazı roller için gereklidir fakat dizilerde o kadar çok karakterler canlandırılır ki her role uygun insanlar aranır.

İyi oyuncu nasıl olunur?

Öncelikle herhangi bir konuda en iyi olmak istiyorsanız bunun için gelişmeye, öğrenmeye ve değişime açık olmalısınız. Var olan yeteneğinizi çok çalışarak, eğitimler alarak, provalar yaparak geliştirmeniz gerekiyor. dizi oyunculuk başvurusunda bulunduğunuzda, sizden ilk olarak belli bir duyguyu vücut diliyle, mimikle göstermenizi istenecektir.

Oyuncu olduğunuzda sizi neler bekliyor?

Diziler seyircileri tarafından genelde haftalık ve ya günlük olarak izlendiğinden, dizi oyuncuları popüler ve gündemde kalır. Bir televizyon dizisinde, bir rol oynuyorsanız eğer herkes tarafından tanınan ünlü birisiniz demektir. Seyirciler izledikleri dizilerin gerçekliğine inanarak, diziyle ve dizi karakterleriyle bir bağ kurarlar bu yüzden oyuncuların özel hayatlarını da takip ederler. Diğer bir değimle diziyi ve oyuncuları benimserler. Sokağa çıktığınızda size hayranlıkla bakan gözler görebiliriz. Hatta dizinin yayınlanan son bölümü hakkında sizinle sohbet etmek isteyecek, hayranlıklarını dile getirmek isteyecek birçok insanla karşılaşabilirsiniz. Oynadığın bir dizi milyonlarca insanın izliyor olması sanırım her şeye değer.


Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%
Tags