favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

ERKEK MANKEN AJANSI

ERKEK MANKEN AJANSI

Mankenlik günümüzün popüler meslekleri arasında yer alıyor. Fiziği düzgün ve uzun bir boya sahip bakımlı erkekler pek çok manken veya modellik yarışmalarına başvuruda bulunarak mesleğe ciddi bir adım atıyorlar. Yarışma dışında ise erkek manken ajansı başvurusu yaparak modacıların defilelerinde yada organizasyonlarda yer alabiliyorlar. Sektörde mankenlik mesleği oldukça yaygın hale gelmekle birlikte ciddi bir ekonomik kazanç halini de almıştır.


ERKEK MANKENLERİN ÇALIŞMA ALANLARI VE KOŞULLARI NEDİR?


Erkek manken adayları ünlü modacıların defilelerinde yer alarak kıyafet tanıtımı yapabiliyorlar. Markaların tanıtım organizasyonlarında ve katalog çekimlerinde de yer alabiliyorlar. Erkek manken ajansı adayların başvurularını online veya şahsen müracaatla alabiliyor. Bu şekilde ajansa bağlı çalışan mankenler çeşitli projelerde iş bulma imkanına sahip olabiliyorlar. Ancak ajansların manken adayları ile çalışırken dikkat ettiği bazı konular bulunuyor. Bunlar arasında en önemli olan iş disiplinidir. Manken adayı ajansın yönlendirdiği projenin yapılacağı mekanda zamanında bulunması gerekiyor. Disiplinsiz çalışan manken adayları ile yollarını ayırmayı tercih ediyorlar. Bunun yanında bakımına ve sporuna dikkat eden manken adayları başarılı olabiliyor. Görsel bir meslek olan mankenlik için kişinin sağlığına ve dış görüntüsüne dikkat etmesi gerekiyor. Yürüyüş, duruş ve poz verebilme gibi yetilerinin bulunması ve bu yönde eğitimler ile kendisini geliştirmesi gerekiyor bir manken adayının. Ajans olarak erkek manken adaylarımızın online başvurularını erkek manken ajansları kısmında yer alan form ile alıyoruz. Siz de bu formumuzu fotoğrafınızile birlikte doldurarak bize başvuruda bulunabilirsiniz.


Erkek mankenlere günümüzde dergi kapaklarında, podyumlarda hatta bazen yetenekli olanlarına dizilerde bile rastlıyoruz. Profesyonellik gerektiren mankenlik mesleği oldukça zor ve bir o kadar da keyifli bir meslek dalıdır. Mankenlik mesleği aynı zaman da ciddi özveri ve emek isteyen bir alan. Kişinin kendisini sürekli geliştirmesi ve görsel kimliğini ayakta tutması gerekiyor. Erkek manken ajansı olarak sektörde var olan az sayıda kaliteli ajans bulunuyor. Adayların öncelikle doğru bir tercih yapması ve profesyonel kişiler ile yola devam etmesi gerekiyor. Mankenlik mesleğini profesyonel anlamda yürütmek istiyorsanız iyi bir ajansla çalışmaya başlayın.