favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

Mankenlik Ajans

Mankenlik Ajans

Cast ajansları dizi, film ve reklam çekimlerinin yanı sıra modaya da yön vererek mankenlik alanında da kariyer fırsatı sunuyor. Fuar hostesliği, tanıtım mankenleri, prova mankenleri, defile mankenleri gibi moda sektöründe manken ihtiyacını temin ediyor. Mankenlik ajans başvuruları ile birbirinden farklı organizasyonlarda görev alabilirsiniz. Günümüzde ciddi bir ekonomik gelir sağlayan mankenlik mesleği için fiziksel özelliklere sahip olmak ve eğitim almak gerekiyor. Ajanslar aracılığı ile mankenlik mesleğinde iş kapıları aralanıyor. Bir çok modacı ve organizatör ajansların manken kataloğundan seçim yaparak projesinde görevlendireceği mankenlere ulaşıyor. Her yıl sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz kreasyonları üzerinde çalışan modacılar tasarımlarını tanıtmak için profesyonel mankenlere ihtiyaç duyuyor. Görsel açıdan ürünlerinin tanıtımını yaparak modaya yön veren tasarımcılar için sunum çok önemlidir.


MODA SEKTÖRÜNÜN ÖNEMİ NEDİR?


Moda, giyim, ayakkabı, aksesuar, makyaj gibi alanlarda toplumun tüketim trendlerini yenileyen ve süsleyen bir anlayıştan gelir. Bu sadece giyimde değil mobilya gibi kullanım eşyalarında da yenilikçilik ve trend oluşturur. Moda zaman içinde çok kez değişime uğrar hatta bazen eskiye dönüşler başlar. Bir çok kültürde moda anlayışını benimsemektedir. Kitleler her yıl düzenlenen defile ve tanıtımlar sonucunda belirli bir moda trendine yaklaşır. Tarzlar şekil alarak farklılık ortaya çıkarır. Modanın hayat verdiği her ürün, iyi bir tanıtım sonucu benimsenir. Yapılan defileler , fotoğraf çekimleri, tanıtım filmleri yeni trend için nabız ölçer ve kitlelerin benimsemesi sonucu hayat bulur ve yaygınlaşır. Örneğin ünlü ve tanınmış mankenlerin stilleri her zaman ilham olmuştur. Onları takip eden kitle değişime açık hale gelmeye başlamıştır. Mankenlerin tanıtımdaki yeri çok önemlidir. Mankenlik ajans başvurusu yaparak bu sektörde yerinizi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, gerekli standartlara sahip olmak ve linkinden ajansımıza başvuruda bulunmanız dır. Ajansımızın kataloglarında yer alarak müşterilerimize sunumunuz sağlanarak projeler yer alma imkanınız bulunuyor. Ajansımızın stüdyosunda profesyonel fotoğraf çekimleriniz yapılarak ilk aşamanız tamamlanıyor.


Mankenlik ajans başvuruları çeşitli kategorilerde başvuru alıyor. Çocuk manken, bay ve bayan manken, büyük beden manken, fotomodel ve tanıtım hostesi olmak üzere farklı kategoriler vardır. Size uygun alanda değerlendirmeniz yapılarak iş yönlendirmeleriniz sağlanıyor. Buradan da anlaşılacağı gibi sadece uzun boylu ve zayıf olmak mankenlik için tek kriter değil. Çocuklar ürünleri için veya büyük beden kıyafetler için yada tanıtımlar için ayrı ayrı manken ihtiyaçları olabiliyor. Mankenlik yapmak isteyen adaylar için doğru adres işini iyi yapan mankenlik ajanslarıdır.