favicon

Sinema ve dizi sektörü birbirinden farklı alanlarda iş imkanı sağlayarak gelir kapısı olmaya devam ediyor. Yönetmen, yapımcı, oyuncu, ışıkçı, kostümcü, kameraman ve reji gibi bir çok bir çok kişiye ekonomik kazanç sağlıyor. Kamera arkası ve kamera önü olmak üzere birbirine paralel çalışma alanları ile istihdam sağlıyor. Ekip çalışmasından oluşan projeler ciddi bir emek ve çaba istiyor. Ekranlarda yaklaşık 60 dakikalık izlediğimiz dizilerin çekimleri oldukça uzun süreçlerden geçiyor. Set ekibi ve oyuncuların disiplinli çalışmaları sayesinde ekranlarda başarılı diziler izleyebiliyoruz. Yapım şirketleri oyuncu ajansları başvuru formlarından projelerine uygun adaylar seçiyor ve cast kadrosunu oluşturuyorlar. Ünlü oyuncuların yanı sıra yeni yüzlere de dizi projelerinde sıklık ile rastlayabiliyoruz.


OYUNCULUKTA YENİ YÜZ KAVRAMI NEDİR?


Oyunculukta kıdemli oyunculara duayen adı verilmektedir. Yani uzun yıllar sektöre emek vermiş, kendini geliştirmiş ve ustalaşmış kişilere deniyor. Duayen oyuncular yeşilçam döneminden bu yana rastladığımız bir kavramdır. Türk sinemasının yetiştirdiği bir çok duayen oyuncularımız vardır. Alanında donanımlı ve tecrübeli usta oyuncularımızı ekranlarda izlerken hiç tereddüt yaşamıyoruz. Çünkü edindikleri tecrübeler ile canlandırdıkları rol için ciddi bir performans sergiliyorlar ve muazzam bir oyun sergiliyorlar. Duayen oyuncuların yanında tiyatro sanatçıları, eğitimli oyuncular ve yetenekli oyuncu adayları da vardır. Yapım şirketleri genelde projeleri için duayen oyuncuları seçmenin yanında rol dağılımında yeni yüzlere de yer vermekten korkmuyorlar. Çünkü yetenekli yeni yüzlerinde günümüzde sergiledikleri performanslar iyi derecede başarılı sonuçlar alıyor. Daha önce ekranlarda yüzü gözükmemiş, yetenekleri gün yüzüne çıkmamış kişiler yönetmenlerin dikkatini çekiyor. Bu oyuncu adayları oyuncu ajansları başvuru formu doldurarak cast ajanslarına kayıt oluyorlar ve projelere sunularak kendilerini tanıtma imkanı buluyorlar. Deneyiminiz olmasa da ajans oyunculuk başvurusu linkinden ajansımıza başvurabilirsiniz. Cast direktörlerimizin yönlendirmeleri ile çeşitli dizilerde rol alarak deneyim kazanabilirsiniz.


Yeni oyuncu adayları sadece dizilerde değil, reklam filmi çekimlerinde, sinema filmlerinde, tanıtım ve katalog çekimlerinde yer alabilme şansına sahipler. Cast ajansları aracılığı ile bir çok yapımcı ve yönetmenin seçmelerine katılabiliyorlar. Oyuncu ajansları başvuru formlarına internet siteleri üzerinden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Yeteneklerinizi, deneyimlerinizi ve fotoğraflarınızı ekleyebildiğiniz bu başvuru formları ile ajansların hakkınızda bilgi sahibi olmasına imkan tanıyabilirsiniz. Ajansımıza gelen projelerin rol dağılımları için yapılacak olan seçmelerde, bünyemizdeki cast kadromuz değerlendirmeye alınarak sunumları yapılıyor.

Basvuruyu Kimin İçin Yapıyorsunuz ?

Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%

Çocuk Oyuncu Basvuru sartlari
ÇOCUK OYUNCU MODEL BAŞVURU FORMU
Çocuğunuzun Diger Detayları
Çocuğunuzun Fotograflari
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%