favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

OYUNCU ARANIYOR

OYUNCU ARANIYOR

Ekranların sevilen oyuncuları bugün oldukları yerlere büyük çaba ve emek sayesinde gelebilmişlerdir. Oyunculuk ciddi anlamda özveri ve eğitim isteyen bir meslek dalıdır. Bu mesleğe karar vermiş kişiler oyunculuk alanın da pek çok zorlu sınavlardan geçmektedir. Peki bu sınavlar nelerdir? Mesleğe karar verdiklerinden itibaren kendilerini geliştirmeye ve oyunculuk ile ilgili eğitimler almaya başlamışlardır. Cast ajanslarına kayıt olarak çeşitli projelerde rol almaya ve yolun başında pek çok zorluktan geçmişlerdir. Ne kadar iyi bir eğitim alınırsa alsın çoğu ufak rollerden başlayarak meslek hayatlarına adım atmışlardır. Milyonlarca audition çekimlerine gitmişlerdir. Ama sabreden ve emek veren hemen hemen herkes başarıya bir gün mutlaka ulaşmışlardır. Artık sektörde hep daha donanımlı ve bilinçli oyuncu aranıyor.


OYUNCULUĞUN ZOR VE KEYİFLERİ YANLARI NELERDİR?


Oyunculuk mesleği keyifli olduğu kadar bir o kadar da zor bir meslektir. Sektörde yer edinebilmek, başarılı olabilmek ve iyi projelerde yer alabilmek sanıldığı kadar kolay değildir. Oyunculuk için ciddi bir zaman ve emek harcanıyor. Bu mesleği yapan kişiler hayatlarını sürekli gelişime adamalıdırlar. Neden mi? Her gün milyonlarca kişi oyunculuk mesleğine atılıyor. Ajanslara binlerce oyunculuk başvurusu geliyor. Oyunculuk mesleği git gide daha da zorlaşmaya başlıyor. Çünkü bu kadar çok oyuncu içerisinde başarılı olmak ve adınızdan söz ettirmek için kendinizi sürekli yenilemeniz ve geliştirmeniz gerekiyor. Tercih edilen bir oyuncu olmak için fark yaratmanız ve bilgi birikiminizi gün geçtikçe daha da arttırmanız gerekiyor. Sektörü yakından takip etmeniz gerekiyor. Başarılı oyuncuların, ödüllerin ve filmlerin hakkında güncel bilgilere sahip olunması gerekiyor. Bugün çoğu yapımcının projesi için deneyimli ve donanımlı oyuncu aranıyor. Bu deneyim ve donanıma da ancak çok çalışarak ulaşılıyor. Tabi ki bunun yanında yetenekli yeni yüzlere de şans verilen projeler de oluyor. Cast ajansları oyuncu adayları için projelere ulaşmada kolaylık sağlıyor. Oyuncular veya oyuncu adayları ajanslar oyunculuk başvuru formunu doldurarak bir adım atıyorlar. Bu adımı çaba ve emek sarf ederek iyi değerlendiren kişiler olabildiği gibi yolun başında pes eden kişiler de oluyor.


İyi bir oyuncu olmak için sabır ve zaman gerektiğini söylemekte fayda var. Bugün pek çok duayen oyuncumuz mesleğe yıllarını vermiştir. Hem iyi bir oyuncu hem de başarılı olmak istiyorsanız oyuncu kimliğinizi geliştirmekten hiç vazgeçmemelisiniz. Alacağınız her rol sizin için hem tecrübe hem de deneyim olacaktır. Kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkarsanız sonucunda elde edeceğiniz başarı kalıcı olacaktır. Cast ajansları tarafından yürütülen pek çok televizyon projesine oyuncu aranıyor. İyi bir cast ajansına başvuruda bulunarak profesyonel kişilerle kariyer yolunuzu çizebilirsiniz.