Eğitimler

BAŞLICA EĞİTİMLERİMİZ

KAMERA ÖNÜ OYUNCULUK EĞİTİMİ

Oyuncunun kamera karşısında doğru duygu ve performansı vermesi çok önemlidir.

Kamera önü oyunculuk eğitimi : Oyuncunun kamera önündeki doğru duruş, doğru oyun , doğru duyguyu birleştirip teknik donanım ve duyusal donanıma sahip olarak kamera karşısında performansını yükseltmesini hedefleyen bir çalışmadır. Oyuncu bu eğitimde belirli oyun parçalarına hazırlanır, eğitmen tarafından verilen ‘olmak’ egzersizleri ve metotlarla kamera önü oyunculuk, metot oyunculuğu, audition çalışmaları, devamlılık ve kamera açılarına göre performans vermeyi öğrenir.

TEMEL OYUNCULUK

Programın amacı oyunculukta var olan temel elementlerin ve prensiplerin akıcı ve doğal olarak kullanılabilmesini sağlamaktır.

Temel oyunculuk eğitimi : Programın amacı oyunculukta var olan temel elementlerin ve prensiplerin akıcı ve doğal olarak kullanılabilmesini sağlamaktır. Program içeriğini oyuncunun prensipleri yapmaya dayalı ‘ hayali bir ortamda dürüst yaşam’ oyunculuk ilkesi, bireyin otantik kişiliğini dürüst ve gerçekçi olarak kullanması, amaç, engel, eylem beklenti olgularının incelenmesi ve doğaçlamalarla bu olguların spontane ve akıcı olarak kullanabilir hale getirilmeleri oluşturur.

WORKSHOP (Atölye Çalışmaları)

Katılımcılar sektörde kendini kanıtlamış kişilerle özel çalışmalar yapıp yeni metotlar öğrenir.

Katılımcılar sektörde kendini kanıtlamış kişilerle özel çalışmalar yapıp yeni metotlar öğrenir. Bu çalışmanın amacı Katılımcının kendi eğitmenleri dışında başka eğitmenlerle ve metotlarıyla da çalışmasını sağlamaktır. Oyuncu özgünlüğe ulaşana kadar birçok eğitimden ve birçok eğitmenden alacağı donelerle kendi tarzını şekillendirir. Bu sebeple Atölyeler oyuncu için olağanüstü katkılar sunan çalışmalardır.