Hakkımızda

HAKKIMIZDA

DÜNDEN BU GÜNE OYUNCU SAHNESİ

Kadıköy Oyuncu Sahnesi 2016 yılında sektörde kendini kanıtlamış ve uzun yıllardır Sinema, Dizi, Reklam çekimlerine oyuncu sağlayan Cast Ajansım tarafından kurulmuştur.

Deneyimli ekibi ile sektörde faaliyet gösteren Cast Ajansım, bugüne kadar pek çok dizi, sinema filmi ve reklam filmi projelerine oyuncu temini sağlayarak başarılı işlere imza atmıştır. Bilinçli ve donanımlı oyuncular yetiştirmek adına önemli bir adım atan Cast Ajansım ailesi eğitim hizmeti ile faaliyet alanını genişletmeye karar vermiştir. Profesyonel oyuncu ihtiyacına kaliteli hizmet anlayışı ile yaklaşırken yetenekli oyuncu adaylarını da sektöre kazandırmayı hedefleyerek yola çıkıp, oyunculuk eğitimine Kadıköy Oyuncu Sahnesi olarak yeni bir soluk getirmiştir.

Oyunculuk eğitimi için uzman kadrosunu oluşturarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Eğitmenleri, oyuncuları, öğrencileri ve deneyimli ekip kadrosu ile birlikte yaratıcı oyunculuk eğitimi üzerine bir yola çıkmıştır. Sanatı sanat yapan farkındalık, hayal gücü ve duyguları bir araya getirerek kendi sahnesini kuran Kadıköy Oyuncu Sahnesi 5 dersliği, toplantı odaları, prova alanları ve kafeteryasıyla donanımlı bir Kültür Merkezi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kadıköy Oyuncu Sahnesi profesyonel Eğitmen kadrosuyla, oyunculuk üzerine eğitim almak isteyen gönülleri bir araya getirmiş, Kamera önü Oyunculuk Eğitimi vererek sektöre, başarılı, bilinçli ve kalıcı isimler bırakmayı hedeflemiş bir kurumdur.

Bugüne dek sağladığımız başarıları eğitim alanında da sürdürerek ailemizi her geçen gün daha da büyütmeye odaklandık. Oyunculuk mesleğinin temelinden başlayarak ileri seviye eğitimlerle geleceğin başarılı oyuncularını yetiştiriyoruz. Kişinin doğuştan gelen yeteneklerini eğitim ile şekillendirerek doğru ve etkin bir oyunculuk için hizmet sunuyoruz. Başarıya giden yolda yetenekli bireylere ışık tutmak ve sanatla bütünleşmelerine yardımcı olmak için çalışmalarımızı etkili bir biçimde sürdürmeye çalışıyoruz. Usta eğitmen kadromuz, çok amaçlı ve konforlu dersliklerimiz, detaylı eğitim programlarımız ve güler yüzlü ekibimiz ile öğrencilerimizi ağırlıyoruz. Temel Oyunculuk ve İleri Seviye Oyunculuk eğitimimizin içerisinde Yaratıcı Drama, Kamera Önü Eğitimi, Diksiyon, Dans, Ses nefes ve beden teknikleri, Rol Çözümleme, Karakter Analizi, Senaryo Okuma Teknikleri, Set Adabı ve Audition Teknikleri gibi etkili programlarımız bulunuyor. Profesyonel anlamda oyunculuk yapmak isteyen kişilerin teknik ve teorik bilgileri edinebilecekleri, usta oyuncuların deneyimlerinden ve bilgi birikimlerinden yararlanabilecekleri etkili bir eğitimi barındıran tam kapsamlı programlarımız ile verimli eğitim dönemi geçiriyor öğrencilerimiz. Değerli eğitmenlerimiz eşliğinde sıcak bir ortamda gerçekleşen dersler eşliğinde iyi oyuncular yetişiyor sektöre.

Derslerimizin yanı sıra duayen oyuncuların katılımı ile work shoplar düzenlenerek mesleki tecrübeler üzerine keyifli sohbetler yapılıyor. Öğrencilerimizin başarılı oyunculardan edinecekleri bilgileri keyifli bir hale dönüştürerek oyunculuk kariyerlerini oluşturmalarını sağlıyoruz. Aynı zaman da dersler ve work shoplar dışında öğrencilerimizin edindikleri bilgileri uygulayabilecekleri alanlar yaratıyoruz. Gerçek bir kamera önü deneyimi yaşamalarına ve set ortamlarını görmelerine olanak tanıyoruz. Kurs süresince başarılı olan öğrencilerimiz, Cast Ajansım ailesinde bulunan cast direktörlerimiz tarafından çeşitli televizyon projelerinde değerlendiriliyor. Bu sayede kamera önü deneyimi kazanarak eğitim programlarında öğrendiklerini uygulayabilme fırsatı buluyorlar.

Derslerin kaliteli ve verimli geçmesine olanak tanıyan ortamın sağlanması Kadıköy Oyuncu Sahnesi’nin ana prensipleri arasında yer alıyor. Oyunculuk eğitimi alan kişilerin tam donanımlı hale gelmesini amaçlayan ve gelecek vaat eden oyuncular yetiştirmeyi ilke edinen kurumumuz çalışmalarına ve yeniliklerine tüm hızıyla devam ediyor. Oyunculuk eğitimi almamış ve deneyimi olmayan kişilere sıfırdan temel oyunculuk eğitimi programı sunuyoruz. Daha önce oyunculuk eğitimi almış ya da oyunculuk deneyimi olmuş fakat yeteneklerini doğru değerlendirememiş kişilere ise ileri seviye oyunculuk eğitimi programı sunuyoruz. Kadıköy Oyuncu Sahnesi değerli eğitmenleri ve sıcak ortamı ile iyi oyuncular yetiştirmeye devam ediyor.