Kurslarımız

M.E.B ONAYLI 4 AYLIK OYUNCULUK EĞİTİMİ

Temel  oyunculuğun evrensel metodları hakkında derinlemesine bilgi edinilmesi amaçlanır. Teorik bilgilerden sonra, uygulamalarla, bireysel çalışmalarla gerekli beceriler kazandırılıp, grup çalışmalarıyla oyun ortamına hazırlanmaları sağlanır.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika. 2.500 TL eğitim ücreti.

Peşin ödemelerde %10 indirim.

OYUNCULUK NEDİR?
‘’Boş bir karatahtayla başlarsanız, üzerine istediğiniz her şeyi yazabilirsiniz…’’
Eric MORRİS
Oyunculuk, kişinin kendi iç benliğine yaptığı bir yolculuktur. Aslında henüz çocukken oynadığımız ‘’Evcilik Oyunu’’ bile kurmacası, doğaçlamaları, rol paylaşımı ve hikayesi olan bir ‘’Oyun’’ dur. Oyuncu için esas olan ‘’Oynamak’’ eylemidir. Hepimiz hayat içerisinde birçok alanda oynamak zorunda kalırız. Patronumuza, arkadaşımıza, öğretmenimize… Oynamak işinin belli prensipler ve disiplinler içerisinde yapılması işini oyuncu yapar.
İçinde bulunduğumuz toplum, okulumuz, çevremiz zamanla statümüzü belirlemeye yardımcı olur. Çocukken sahip olduğumuz ‘’Oynama’’ kabiliyetini kaybetmeye başlarız. Oyunculuk disiplini bir bakıma bu kaybedilmiş yahut üstü örtülmüş arzumuzu ortaya çıkarır. Oyuncu, kendinden farklı bir kişiliğe bürünüp onu yaşatan ve karşısındakileri buna inandıran kişidir.

Birçok mesleğin aksine oyuncunun enstrümanı bizzat kendisidir.