Kurslarımız

M.E.B ONAYLI 6 AYLIK OYUNCULUK EĞİTİMİ

TEMEL OYUNCULUK VE KAMERA KARŞISINDA OYUNCULUK (160 SAAT )

Evrenseloyunculuk yöntemlerini tanımaları ve bu yöntemleri kamera karşısında adım adımuygulayarak sahne oyunculuğu ile kamera oyunculuğu arasındaki farklarıkavramaları hedeflenir. İnteraktif öğretim teknikleriyle öğrencinin teorikkazanımları uygulamalı olarak değerlendirilir.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika. 3.000 TL eğitim ücreti.

Peşin ödemelerde %10 indirim

Diksiyon eğitimi : Sesi tanıma, nefes kontrolü, artikülasyon, anlaşılır ve etkileyici konuşma, metin içerisindeki vurguları keşfetmeye yönelik çalışmaları kapsar.
Ses, nefes ve fiziksel farkındalık eğitimi : Oyuncunun kendisine yönelik farkındalığını sağlamasına ve karakter oluşturma safhasındaki performansını arttırmasına yardımcı olarak doğru nefes alma, doğal sesi keşfetme, sesi duygu ve düşünceyle birleştirmeye yönelik egzersizleri kapsar.
Temel oyunculuk eğitimi : Programın amacı oyunculukta var olan temel elementlerin ve prensiplerin akıcı ve doğal olarak kullanılabilmesini sağlamaktır. Program içeriğini oyuncunun prensipleri yapmaya dayalı ‘ hayali bir ortamda dürüst yaşam’ oyunculuk ilkesi, bireyin otantik kişiliğini dürüst ve gerçekçi olarak kullanması, amaç, engel, eylem beklenti olgularının incelenmesi ve doğaçlamalarla bu olguların spontane ve akıcı olarak kullanabilir hale getirilmeleri oluşturur.
Kamera önü oyunculuk eğitimi : Oyuncunun kamera önündeki doğru duruş, doğru oyun , doğru duyguyu birleştirip teknik donanım ve duyusal donanıma sahip olarak kamera karşısında performansını yükseltmesini hedefleyen bir çalışmadır. Oyuncu bu eğitimde belirli oyun parçalarına hazırlanır, eğitmen tarafından verilen ‘olmak’ egzersizleri ve metotlarla kamera önü oyunculuk, metot oyunculuğu, audition çalışmaları, devamlılık ve kamera açılarına göre performans vermeyi öğrenir.
Eğitim süresi : Eğitim 6 ay sürmektedir. Haftada 1 gün 6 saatlik çalışmalar yapılır. Toplam çalışma saati 160 saattir.