Yüksel Molla

Yüksel Molla

Genel Koordinatör, Oyuncu, Senarist, Yönetmen, Eğitmen
- Genel Koordinatör, Oyuncu, Senarist, Yönetmen, Eğitmen

1983 İzmir doğumludur. 1997 yılında İzmir Fuar Gençlik Tiyatrosu'nda tiyatro yaşamına başlamıştır.  Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda, Seyirevi Tiyatro Atölyesi'nde, Tiyatro, Komedya'da, İKM Oyuncuları'nda, Rağmen Tiyatro'da, Tiyatro Yansıma'da ve Kadıköy Sanat Tiyatrosu'nda Oyuncu, Yönetici, Yazar ve Yönetmen olarak çalışmalarda bulundu. 

Hollanda Amsterdam Theatre School  Doçenti Bruin Otten'le 2 yıl ileri Oyunculuk teknikleri üzerine çalışmalarda bulundu. 2007 yılında  İstanbul'a yerleşerek Kadıköy Sanat Tiyatrosu'nu (KAST) kurmuştur.

Kurşun Yarası, Kırık Kanatlar, Büyük Yalan, En İyi Arkadaşım, Selena, Avrupa Avrupa, Kaçak, Seksenler, Bebek İşi, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Nerdesin Birader, Çukur, Trt Ev Sineması Tanıtım jenerikleri gibi televizyon yapımlarında rol aldı. 

Ayrıca BKM'nin Kara Bela, Dede Korkut Hikayeleri Bamsı Beyrek, Sen Kiminle Dans Ediyorsun?, sinema filmlerinin yanı sıra, Gsa Film'in Korkacak Bir şey Yok, Gölge, Tfi Film'in Kayseri Aslanı, Bende Kal, Aras Yapım'ın Karımı gördünüz mü? film yapımlarında Oyuncu olarak çalışmıştır.

Töre, Uzaklar, Kızım Evleniyor, 12 Yeminli, We Are Family, Karanlıkta Komedi, Zor Nikah, Düğün Evi Oyun Evi, Helikopter, Çark, 72. Koğuş, Öteki Dünyaya Götürecek Değilsin Ya, Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir şey Oldu, Geçmiş zaman izinde, Özgürlüğün Savaşçıları, Seddülbahir Yahya Çavuş, Ay Işığında Cinayet, Açık Seçik Gizli Kapaklı, Şey'tahan sekmez, Olur Böyle Şeyler,oyunlarında rol aldı.

Çeşitli Lise ve Üniversite topluluklarında eğitmen olarak çalıştı. Şey'Tahan Sekmez, Açık Seçik Gizli Kapaklı, Ay ışığında Cinayet, Olur Böyle Şeyler, Gülüşlere Yolculuk, Sihirli Sandık yazdığı, yönettiği, ve oyunculuk yaptığı oyunlardır.

Kadıköy Oyuncu Sahnesi'nde Genel Koordinatör ve Eğitmen olarak çalışmaktadır.