favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

OYUNCULUK BAŞVURULARI

Televizyon ekranlarında yayınlanan dizi, film ve reklam çekimlerinde rol alan oyuncuların çoğu cast ajanslarına oyunculuk başvuruları yaparak sektöre giriş yapmıştır. Oyunculuk alanında cast ajanslarının rolü büyüktür. Ajanslardan pek çok başarılı oyuncu yetişmiştir. Televizyon ekranlarında izlediğiniz oyuncularında cast ajanslarına bağlı olması sizinde iyi bir oyuncu olabileceğinize örnek oluyor. Ajansların gösterdiği yolda ilerleyerek oyunculuk alanında eğitim alıp, geleceğin başarılı oyuncuları arasında yer alabilirsiniz.


OYUNCULUĞUN TEMELİ VE AJANSLAR


Oyunculuğun temelinde duygu durumu, sanatsallık, hissetmek ve öğrenmekten geçiyor. İyi bir oyuncu empati kurabilmeyi bilmeli ki rol çözümleyebilsin. Canlandıracağı karakteri analiz edebilmeli. Asıl temelinde eğitim ve bilgi yatan oyunculuk mesleği uzun bir süreçte yol alır. Bir oyuncunun sürekli kendini yenilemesi ve bilgi birikimini arttırması gerekiyor. Cast ajansları oyuncular için önemli bir adım olmaktadır. Ajanslar içinde oyunculuk başvuruları önemlidir. Çalışmış oldukları projelerin ihtiyacı olan oyuncuları cast kadrosundan karşılayarak başarılı işlere imza atarlar. Oyuncuların başarısı ajansın başarısını da etkiler. İyi bir oyuncu olmak ve projelerde rol almak istiyorsanız oyunculuk ajansları başvuru formu kısmından bize başvuruda bulunabilirsiniz. Profesyonel bir ekiple yola çıkarak doğru adımlar atmak için bir oyuncunun ajansını iyi seçmesi gerekiyor.


Türkiye'de milyonlarca oyunculuk ajansı bulunuyor. Bunlar arasında sektörde deneyimli ve bilinçli ajanslar profesyonel çalışmalar yaparlar. İyi bir ajans oyuncusunu tanır ve gelişimi için yol gösterir. Televizyon ekranlarında yayınlanan dizi projeleri ajansların oyuncu kadrolarıyla çalışırlar. Oyuncular deneyimlerine ve tecrübelerine göre rollerde yer alırlar. Bazı ajanslar oyuncu adaylarına başvuru esnasında doğru olmayan bilgiler verirler. Bu da oyuncuları hayal kırıklığına uğratır. İyi bir ajans oyuncu adayına sadece güzelliğiyle yada yakışıklılığı ile oyunculuk vaadi vermemelidir. Oyunculuğa dair teknik ve teorik bilgilerin olması gerektiğini anlatarak eğitim alabileceği kurumlar hakkında yönlendirme yapmalıdır. Sektörde başarıya ulaşması ve adının iyi oyuncular arasında yer alması için doğru yolu gösterir nitelikte çalışması gerekir. Oyunculuk başvuruları yapılırken ajans hakkında bilgi edinmesi ve araştırma yapılması gerekir. Beklentileri ile örtüşen ajansları tercih etmelidirler. Hiç bir deneyimi olmadan baş rol olabileceğini vaat eden ajanslara itibar etmemelidirler.


Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%
Tags