favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

Oyunculuk Başvurusu

Son zamanlarda gittikçe gelişen ve gün geçtikçe de moda kariyer olan oyunculuk ya da mankenlik birçok gencin hayallerini süslemektedir. Bu yüzden de yine birçok genç oyunculuk başvurusu için kaliteli ve büyük ajansları bulabilmek internet üzerinden araştırma yaparak büyük bir çaba gösterirler. İyi bir ajans bulunduktan sonra da hemen bu ajansın internet sitesi üzerinden öz geçmiş yazarak fotoğraflı bir kayıt yaparlar ve beklemeye koyulurlar.

Belli Bir Süre Vardır

Eğer olumlu bir cevap gelir ise o kişinin fotoğraflı ajansın sitesi üzerinden deyim yerindeyse görücüye çıkar ve kanal sorumluları veya da birçok farklı yapımcı bu sitelerden oyuncuları fotoğraflarına bakarak kendilerine en uygun kişiyi seçer ve ya reklamda ya da bir dizi ve bir sinema filminde oynatır. Peki, ajansın bu oyunculuk başvurusu yapan kişi üzerinden nasıl bir kazancı olur?

Ajans İle Oyuncu Bağlantısı

Eğer bir oyuncu her hangi bir yapım şirketi ya da bir kanal ile anlaşmış ise ajans o oyuncunun kazandığı üzerinden en az %20 gibi bir pay alır. Ve elbette bu pay oldukça haklı bir paydır çünkü oyuncu için çoğu zaman bu ajanslar onun her hangi bir reklamda ya da bir dizi ve sinema filminde oynayabilmesi için girişimlerde bulunur ve onun kariyerinin doğru bir şekilde ilerleyebilmesi için büyük bir çaba gösterir. Tüm bu nedenlerden dolayı da oyunculuk başvurusu yapan kişinin aldığı işler üzerinden elbette böyle bir kazanç sağlar. Bu kazançta ilk başta oyuncu adayı ile ajans arasında yapılacak ve her yıl düzenli olarak değişecek bir sözleşmeyle kâğıda dökülmektedir.

Elbette bu ajanslar sadece oyuncu değil, aynı zamanda da özellikle de gündüz yapılan programlar için birçok farklı yaşta ve karakterde seyirci de bulabiliyor. Tabii bunun için de kanaldan belli bir ücret alıyor. Eğer bir oyunculuk başvurusu yapılmak isteniyor ise unutulmamalı ki kaliteli bir ajans bulunmak son derce önemlidir. Eğer doğru adımlar atılırsa oyunculuğa ya da mankenliğe giden bu yolda emin adımlarla başarıya ulaşmak için elbette hiçbir sebep kalmaz.


Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%