favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

Türkiyenin En İyi Cast Ajansları

Türkiyenin En İyi Cast Ajansları

Oyuncu ya da manken olma hayalleri kuran her gencin ilk aradığı şey, aslına bakılırsa bir ajans değil, kaliteli bir ajanstır. Bunun için her yeri soruştururlar ya da internette uzun bir süre araştırma yaparlar. Çünkü bilirler ki Türkiye’nin en iyi cast ajansları bulunup onları internet sitelerine başvuru yapmak son derece önemlidir. Bu sayede haber gelecek diye boş yere beklemeye de gerek kalmaz. Bunun nedeni ise zaten sürekli olarak oyuncu ya da manken aranan bu sektör için ajanslardan geri dönüşler mutlaka olur. Ancak gerçekten bu işi doğru bir şekilde yapan ajansları bulmak önemli bir konudur.

Büyük Ajansların Bulunduğu Yerler

Bu büyük ajanslar genel olarak başta elbette İstanbul olmak üzere birçok farklı büyük şehirde bulunmaktadır. Ancak bu ajansların hangi şehirde olduklarını artık hiçbir önemi yok. Önemli olan işinin iyi yapan Türkiye’nin en iyi cast ajansları bulunup onların internet sitelerine girerek bir başvuru yapmaktır. Tabi bu başvuru sırasında yanında bir de kişi kendisinin birkaç tane son çelikmiş olan fotoğraflarından ekleyerek siteye kaydeder. Zaten eğer gerçekten bu oyuncu adayı için her hangi bir yapımcı ya da bir reklam sorumlusu kişi ajansa müracaat ederse, ajansta çok fazla beklemeden oyuncu adayı ile hemen irtibata geçer. Geri kalanı da zaten su gibi gelir.

Oyuncu İle Yapılan Sözleşme

Oyuncu ile anlaşılırsa bir sözleşme yapılır ve ayrıca oyuncunun anlaştığı fiyat üzerinden ajansta %20 gibi bir komisyon alır. Bunun yanında oyuncunun alacağı ücret için de pazarlığı yine ajans yapar. Yani eğer Türkiye’nin en iyi cast ajansları ile çalışılırsa sistem bu şeklide ilerler. Ve unutulmamalı ki, bu büyük ajanslar her yıl piyasaya birçok oyuncu ya da manken kazandırırlar. Hata bunun yanında yan roller için de birçok kaliteli ve yetenekli oyuncu da çıkar.