favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

Ajans Başvurusu

Ajans Başvurusu sizin en isabetli kişisel girişiminiz olacaktır. Ajanslara bu kadar çok vatandaşımız kayıt oluyorsa bunun bir açıklaması olmalı? Öncelikle eğer kendinizi kamera karşısında rahat hissediyorsanız, kendine güvenli rahat soğukkanlı sakin biriyseniz, "yürürken karşıma bir kamera çıksa da röportaj versem" diye can atıyor musunuz? İzlediğini yarışmalarda ben şimdi onun yerinde olsam kamera karşısında olsam da sakinliğimi koruyabilir ve doğru cevapları verirdim diye mi hissediyorsunuz? Öyleyse ajans başvurusu kararınız son derece doğru. Başvuru yapacak adaylarımızda tercihen oyunculuk eğitimi alma veya önceden oyunculuk deneyimi olmasını arzu ediyoruz. Elbette bu başvuru için bir ön koşul değil. Fiziğine güvenen ve dileyen herkes oyunculuğu, mankenliği, reklam çekimleri ve katalog çekimlerini deneyebilir. Dizilerin yoğunluğu yani oyuncu ihtiyacı daha çok olmakla beraber reklamların bütçesi dolayısıyle ödemesi çok yüksektir. Bu iki sektör başlıca talep edilen işlerdir.


Ajans Başvurusu şahsen veya aile ile yapılabilir. 18 yaşından küçük oyuncu adaylarımızın yanında velisinin bulunmasını isteriz. Başvuru aşamasında ve ajansa geliş gidiş kayıt adımlarında başvuran kendisi veya ailesiyle ajansımızı ziyaret edebilir. Ailelerin desteği ajans başvurusunda önemlidir. Ajansa başvururken ailenin desteğini almak hem izin hem de teşvik anlamındadır. Özellikle oyunculuk deneyimini ilk kez yaşayacak oyuncularımızın aile çevresinden alacağı destek ve kendisini ekranda gören yakınlarının vereceği tepkiler motive edici ve mutluluk verici olacaktır. Ailenin başvurudan haberi olursa sonradan bir sürpriz olmaz ve her şey yolunda gider. Genç, çocuk ve bebek rolleri dizilerde çok popülerdir. Çocuk oyuncuların popüler olmasının başlıca sebebi çocuk yaşta profesyonel oyuncu bulunamadığı için çocukların kendini gösterme şansının çok yüksek olmasıdır. Bir dizide başarılı bir rol alan ve izleyiciler tarafından çok beğenilen bir bebek veya çocuk oyuncunun tekrar çağrılması ve başka bir dizide rol alması büyük ihtimaldir. Bunun için çocuk oyuncularımızı aileleriyle birlikte ajansımıza başvuru yapmaya bekliyoruz. Çocuk ve bebek oyunculara özel ilgi gösteren ve titizlikle sektörde rol bulan ajansımız larınızı kabul emektedir.


Ajans başvurunuzu bize ulaştırmanız için bir formumuz bulunuyor. Formumuzda kişisel bilgilerinizi yazabilirsiniz. Önemli bir hatırlatma yapmak isteriz. Telefon ve eposta adresi gibi iletişim bilgileriniz hiçbir yerde yayınlanmaz. Bunlar bizim sizle bağlantı kurmamız için gerekli bilgilerdir. Birden fazla site ile size hizmet vermekteyiz. İnternet sitelerimizde aynı başvuru formu bulunur ve bu sitelerin sadece birinden başvurunuzu yapmanız yeterlidir. Bu siteler hangileridir? castajansım, oyuncumodel, castistanbul. Bir tane form doldurmanız kafi olacaktır, üç ayrı formu kaydedip göndermenize gerek yoktur. Başvurunuzu yaparken size önerimiz bilgilerini eksiksiz ve muntazaman girmeniz, boy kilo gibi özelliklerde dürüst olmanızdır. Bilgilerinizde kilonuzu 10-15 kilo eksik yazmak size kendinizi iyi hissettirebilir ama ya kilolu bir rol çıkarsa? Bilgilerinizi doğru girmek önemlidir. Başvuru formunda kilo ile ilgili kutucuğu doldururken tartılmanız isabetli olacaktır. Bunun dışındaki bilgilerde diğer kişisel bilgilerinizi ve varsa oyunculuk deneyimlerinizi de ekleyebileceğiniz alanlarımız formumuzda mevcuttur. Ajans başvurunuzu tam ve eksiksiz olarak doldurmanıza olanak veren formumuzda hiçbir ayrıntı atlanmamıştır. Ajans başvurularında detaycılık ve özen sizin için önemli kriterlerden biri olmalıdır. Çok basit bir iletişim formuyla kendilerine başvuru yapmanızı isteyen bir ajans mı, yoksa bizde olduğu gibi detaylandırılmış ve tüm özelliklerinizi yazabileceğiniz özenle hazırlanmış bir başvuru formu mu daha çok ilginizi çeker? Başvurunuzu bize yaptığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Ajans başvurusu sektöre atılan ilk adımdır ve önem arz eder. Kaydınız yapıldığında ajansımıza bağlı oyuncu olarak portföyümüzde ve ajans katalogumuzda yer alacaksınız.


Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%
Tags