Sabit Hat:

0216 550 10 72
Katalog Mankenliği

Katalog Mankenliği

Kurumların ve işletmelerin ürettikleri hizmetler ile malların tanıtımı için katalog çalışmaları yapılır. Satış ve reklam amaçlı yapılan kataloglarda ürün yada hizmet tanıtımı için modellere ihtiyaç duyulur. Bu modeller ajansların bünyesinden seçilerek temin edilir. Mankenlikte iş disiplini çok önemlidir. Bir ajansla çalışmak isteyen mankenlerin iş disiplinine çok önem vermeleri gerekiyor. Aksi takdir de ajanslar bu manken adayları ile çalışmalarına son verebiliyorlar. Kataloglar firmaların sunduğu ürün ve hizmetleri bir araya getirerek tanıtımlarını yaptıkları basılı reklam ürünleridir. Bu yüzden firmalar katalog çalışmalarına fazlasıyla önem verirler. Katalog mankenliği reklam ve tanıtım amaçlı projelerde sıklık ile kullanılır.


KATALOG MANKENİ NE İŞ YAPAR?


Katalog mankenliği çoğunlukla tekstil alanında yer alır. Ünlü markaların yeni sezon kreasyonlarının katalog çekimleri için mankenlere ihtiyaç duyulur. Aranan özelliklerdeki manken adaylarının bilgisi ajanslarla paylaşılır. Ajanslarda kadrolarında yer alan katalog mankeni kategorisinde olan adaylarını değerlendirerek uygun buldukları adayları yönlendirirler. Katalog çekimlerinde çocuk mankenlere de ihtiyaç duyulabilir. Çocuk giyim firmaları veya çocuk eşyalarının üretildiği firmaların tanıtım amaçlı çıkaracakları katalog çekimlerinde çocuk mankenler istenir. Bu yüzden çocuk adaylarda modellik-mankenlik ajanslarına başvuruda bulunabilirler. Katalog çekimlerinde yer alarak mankenlik mesleğine giriş yapmak istiyorsanız katalog mankenliği başvurusu kısmından ajansımıza başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formlarında kişisel fiziksel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girmeniz son derece önemlidir. Ekibimiz tarafından başvurularınız incelenerek formda belirtmiş olduğunuz iletişim bilgilerinizden sizinle irtibata geçilecektir.


Son dönemin popüler mesleklerinden biri olan katalog mankenliği aynı zaman da ciddi bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Manken adayları çeşitli markaların kataloglarında yer alarak sektörde yer edinirler. Sizler de mankenlik alanında yer alan katalog mankenliği sektörüne giriş yapmak istiyorsanız profesyonel bir mankenlik ajansı ile çalışmalısınız. Doğru ve kaliteli projelerde yer alarak kariyerinizde ciddi başarılara imza atabilirsiniz. Tabi ki mankenlik mesleğini seçerken düzenli spor, sağlıklı beslenme, cilt bakımı ve dinamik bir görünüme sahip olmanız gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Her zaman bakımlı ve güzel görünmek mankenlik mesleği için olmazsa olmazlardandır. Tercih edilen mankenler arasında olarak kariyer basamaklarında hızla ilerlemek sizin elinizde.

0 Yorum

Yorum Yaz

İletişim Bilgileriniz Yayınlanmaz.

Oyuncu Sahnesi Nedir?

Oyuncu Sahnesi, siz oyuncuları ve oyuncu adaylarını kurumsal ajanslarla buluşturan bir platformdur.

Oyuncu Sahnesi, sizin üzerinden prim almaz. Kurumsallar ile siz fiyat belirlersiniz.

Artık her ajansa ayrı ayrı kayıt olmak ve ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Dürüst çalışan ajanslar sizi burada keşfedebilir ve projelerinde yer almanızı sağlayabilir.

Oyuncu Sahnesi, oyuncuların kendilerini tanıtabilecekleri bir altyapı sunar ve ücretsiz üyelikte mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunu birlikte inşa etmek için buradayız.