Sabit Hat:

0216 550 10 72
Oyunculuk İçin Başvuru

Oyunculuk İçin Başvuru

Birçok insan kısa yoldan para kazanıp iyi bir şöhret sahibi olmak ister. Bunu için de her gün yüzlerce hatta binlerce insan ajansların sitelerine giriş yaparak oyunculuk için başvuru formlarını doldurur. Ancak çoğu insan zamanla bunun çok da kolay bir iş olmadığını görür. Her Türkiye’de hem de dünyanın birçok yerinde her yıl sayısı hesaplanamayan insan başvuruları doldurur. Oyunculuk Başvurusu Oldukça Kolaydır

Eski zamanlarda bu durum firmalara giderek yapılmaya çalışılırdı. Ancak şimdi durum farklı ve aslına bakılırsa oyunculuk için başvuru herkese serbesttir ve birçok insan şansını dener. Bunun için doğru bir ajansın internet sitesine girerek form doldurmak yeterlidir. Tabii en önemlisi kişiyi tam olarak tanıtabilecek bir fotoğraftır. Sonuçta asıl önemli olan fiziksel görünümdür. Ne de olsa bir kanal yöneticisi ya da yapımcı adı üstünde yeni yüzden ara. Her yıl kanallarda birçok dizi başlar ve her dizide bir sürü oyuncu görev yapar. Bazı diziler çok çabuk son bulur bazıları ise reytingleri iyi gittiği için uzun yıllar sürer.

Senaryo Ve Oyuncular

Elbette bir diziyi götüren en önemli iki şeyden biri senaryo, diğeri ise oyunculardır. Çünkü bazı dizilerin son bulmamasını sağlayan yan oyuncu kadrosu olabiliyor. Bu nedenden dolayı da oyunculuk ajansları çok önemlidir ve her yıl bu ajanslardan birçok yetenekli oyuncu çıkar. Bu ajanslara oyunculuk için başvuru yapıktan sonra geriye beklemek kalır.

Bu noktada çoğu insan hayal kırıklığına uğrayabilir. Ancak olumlu bir cevap geldiğinde ise öncelikle ajans kişinin gönderdiği profilini kendi internet sitesine koyar. Birçok yapımcı ya da dizi yapmak isteyen kişiler bu sitelerin sayfalarına bakar ve eğer kendilerine uygun bir oyuncu bulurlarsa ajans ile iletişime geçerler. Şöhretin kapıları bu şekilde açılmış olur.

Yani oyunculuk için başvuru yapmakla başlar ve iyi bir teklif alana kadar bu heyecan sürer. Daha sonra ajans ile oyuncu adayı arasında öncelikle bir anlaşma yapılır. Bu anlaşmada oyuncu ile genel olarak 1 yıllık bir sözleşme imzalanır.

0 Yorum

Yorum Yaz

İletişim Bilgileriniz Yayınlanmaz.

Oyuncu Sahnesi Nedir?

Oyuncu Sahnesi, siz oyuncuları ve oyuncu adaylarını kurumsal ajanslarla buluşturan bir platformdur.

Oyuncu Sahnesi, sizin üzerinden prim almaz. Kurumsallar ile siz fiyat belirlersiniz.

Artık her ajansa ayrı ayrı kayıt olmak ve ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Dürüst çalışan ajanslar sizi burada keşfedebilir ve projelerinde yer almanızı sağlayabilir.

Oyuncu Sahnesi, oyuncuların kendilerini tanıtabilecekleri bir altyapı sunar ve ücretsiz üyelikte mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunu birlikte inşa etmek için buradayız.