favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

Cast Reklam Ajansı

Cast Reklam Ajansı

Reklam oyunculuğu günümüzün popüler mesleklerinden biridir. Ünlü markaların reklam filmleri tüketici tarafından oldukça etkili bir tanıtım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Televizyon ekranlarında, internette, billboardlarda, gazete ve dergilerde karşılaştığımız reklamlar ciddi bir tanıtım ve marka bilinirliği projeleridir. Ünlü markalar reklam filmlerinde özellikle ünlü isimleri oynatarak markalarının adını duyurmaya ve tanıtmaya daha sıcak baksa da, bazende yeni bir yüz arayışı içine giriyorlar. Yeni yüzlere de cast reklam ajansı vasıtası ile ulaşıyorlar.


REKLAM YÜZLERİNİN TANITIMA ETKİSİ


Reklam yüzleri projelerin vazgeçilmez parçasıdır. Ünlü isimlerin, ünlü markaların reklam yüzü olması iki taraf içinde avantajlı olduğu kadar dikkat edilmesi gerekende bir konudur. Çünkü reklam yüzü olacak kişi markayı temsil ettiğinden dolayı proje kampasımında çok dikkatli davranmalıdır. Atacağı her adımı planlaması ve olumsuz bir algıya sebep olacak davranışlardan uzak durması gerekmektedir. Ünlü isimler dışında reklam projelerinde yeni yeteneklere de yer verildiğini görmekteyiz. Bir markanın ürün veya hizmet tanıtımı için çekeceği reklamda rol alacak oyunculara cast reklam ajansı aracılığı ile ulaşılıyor. Cast ajansı reklam projesi için istenen özellikteki oyuncu adayını gelen başvurular ve cast kadrosundan belirliyor.Bu nedenle reklam oyuncusu olmak isteyen kişiler ajansların kapısını çalıyor. Reklam yüzü olmak için marka reklam ajansı başvurusu yapmaya özen gösterin. İyi bir cast reklam ajansı sektöre sağlam bir adım atılmasına yardımcı olacaktır.


Televizyon ekranlarında veya diğer mecralarda yer alacak reklam projelerinin bütçesi değişkenlik göstermektedir. Deneyimli ve tanınmış isimlerin yer alacağı reklam projeleri ile yeni yüzlerin yer alacağı projelerin bütçeleri farklıdır. Reklamlarda yer almak ve kariyer yolunuzu belirlemek istiyorsanız sektörde tanınmanız ve bunun için de çeşitli projelerde yer almanız gerekiyor. Başaracağınız her proje deneyime size bir sonraki işiniz için avantaj sağlayacaktır. Bu tecrübeye ulaşmak için ise cast reklam ajansı başvurusu yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Başvurularınızı intenernet online olarak yada şahsen müracaat ile de yapsanız fotoğraflı olması zorunludur. Reklam ajansı oyuncu adayını ilk olarak fotoğrafı ve kişisel bilgileri ile değerlendirmektedir. Bu yüzden profesyonel çekilmiş bir fotoğrafınız ile başvuru yapmanız önemlidir. Ardından yetenekleriniz başarınızı belirleyecek olan ikinci unsur olacaktır.