favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

Çocuk Oyuncu Ajansı

Çocuk Oyuncu Ajansı

Günümüzde Türkiye'de çok sayıda çocuk oyuncu ajansı bulunmaktadır. Fakat oyunculuk sektöründe çocuk oyuncuların kariyer planlamaları daha hassas yönetilmektedir. Ailelerin bu kararı almadan önce iyi düşünmesi hatta çocuklarını iyi analiz etmeleri gerekmektedir. Ebeveynler çocuklarını gözlemleyerek oyunculuk yeteneklerini keşfederler. Bunu bazen oynadıkları oyunlardaki taklitlerden bazen de karakterlerinden çözerler. Ama bir çocuğun oyunculuğa olan yeteneği ve ilgisi ancak oyunculuğa karşı tepki ve isteklerinden anlaşılır. Çoğu zaman aileler çocuklarını cast ajanslarına yazdırarak set deneyimi yaşamalarını sağlarlar.


ÇOCUKLARIN OYUNCULUĞA OLAN İLGİSİNİN KEŞFİ


Aileler çocuklarının oyunculuğa olan eğilimlerini fark ederek çocuk oyuncu ajansı aramaya başlarlar. En çok yapılan hatalardan biri de ailelerin çocuklar üzerinde kurduğu baskıdır. Eğer ki çocuk oyunculuktan keyif almıyor ve zorlanarak yapıyorsa üzerine gitmek çocuğun gelişimi açısından olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bu yüzden baskı ile değil istek ile oyunculuğa yönlendirmek gerekiyor çocukları. Toplumumuzda çocuk oyuncuların gösterdikleri performanslar usta oyuncuları aratmayacak nitelikte olabiliyor. Örneğin televizyon dizilerinde sıklık ile rastladığımız yetenekli minikler izleyicilerden olumlu tepkiler görüyor. Veya çocuk reklam yıldızlarından bahsedecek olursak, marka tanınırlığı oldukça dikkat çekebiliyor. Ebeveyn olarak çocuğunuzun oyunculuğa karşı olan yeteneğini değerlendirmek ve eğitimlerine erken yaşlarda destek verebilmek için çocuk oyunculuk ajansi kısmından başvuru yapabilirsiniz. Profesyonel bir ajansla çalışarak oyunculuk mesleğinde ilerlemeleri konusunda yardımcı olabilirsiniz. Çocuk oyunculuk ajansı başvurusu yaparak dizi,film ve reklam çekimlerinde çocuğunuzun rol almasını sağlayabilirsiniz.


Çocuk oyuncular erken yaşlarda mesleğe başlayarak ailelerininde desteği ile eğitimlerine bu yönde yön verilerek geleceğin bilinçli ve donanımlı oyuncuları olarak yetişiyorlar. Çocukların rol aldığı diziler,filmler, reklam çekimleri ve katalog çekimleri izleyici tarafından da sevilerek projelerin başarısını olumlu etkiliyor. Aileler olarak çocuğunuzun oyunculuğa olan eğilimini işini iyi yapan ve profesyonel çalışan ajanslar ile birlikte çalışarak değerlendirmeniz doğru bir yolda ilerlemenize faydalı olacaktır. Çocuk oyuncu ajansı olarak uzman ekibimizle birlikte bugüne kadar pek çok başarılı projeye imza attık. Sizler de bu başarıyı bizimle birlikte paylaşmak için internet sitemiz üzerinden çocuğunuzun oyunculuk başvurusunu yapabilirsiniz.