favicon

Kaliteli Ajanslar

Kaliteli Ajanslar

Kaliteli Ajanslar

Televizyon dünyası büyüdükçe dizler ve sinema ya da ister gece olsun isterse de gündüz birçok televizyon programı da ortaya çıkmaktadır. Tabii buna paralel olarak da bu alanlarda ihtiyaç duyulan oyuncudur. Birbirini tetikler gibi aynı şekilde bu yüzden birçok da ajans açılmıştır. Hatta sürekli olarak almaya da devam ediyor. Ancak kaliteli ajanslar ile çalışmak, yani eğer bir oyuncu olmak istiyorum diyorsanız doğru ajansı bulmak son derece önemlidir. Ne de olsa her ajans doğru işler yapıyor denemez. İçlerinden elbette yalan olanlarda çıkacaktır. Hatta bu yüzden birçok insan kandırılıyor ve bütün hayalleri suya düşüyor.

Kaliteli Bir Ajans İçin Araştırma Önemli

Bunu önlemek için ise iyi araştırma yapıp kaliteli ajanslar hangileri ya da hangileri beni doğru yapımcılarla veya televizyon yöneticileri ile bir araya getirir öğrenmek gerek. Genel olarak ajanslar elbette İstanbul’da konuşlanmıştır. Bunun medeni ise herkesin tahmin ettiği gibi televizyon ve sinema dünyasının kalbinin attığı yerin bu şehir olmasından kaynaklıdır. Bunu da gerçekleştirmek için birçok oyuncu olma hayali kuran insan İstanbul’a akın ediyordu. Ta ki son zamanlarda kadardır. Artık durum değişti ve kaliteli ajanslar ile çalışmak için bir şehirden kalkıp öbür şehre gitmeye hiç gerek yok. Tek yapılması gerekken doğru ajans şirketleri bulup onun internet sitesine girmek olmalı.

İnternette Bir Başvuru

Bundan yapılacak şey ise hemen internet adresinden bir başvuru formu doldurulmalı ve oyuncu adayını en iyi tasvir eden bir fotoğrafta başvuruya eklenmeli. Daha sonra da beklemekten başka bir çare yok. İşte bu yüzden kaliteli ajanslar bulup daha sonra başvuru yapılması çok daha önemlidir. Yani öyle internetten ilk bulunan bir ajans sitesine öylece girip hemen bir form doldurmak, yani kısacası aceleci davranmak, o kişinin oyunculuk kariyeri başlamadan bitmesine neden olabilir.

Doğru ajansı bulup başvuru yaparsam bana dönerle mi siye şüpheye düşmeye gerek yok. Çünkü bütün yapımcılar ve televizyon sorumluları oyuncu ararken mutlaka kaliteli ajanslar arasında her birini dolaşıp mutlaka oyuncuların fiziksel özelliklerine ya da farklı tipteki oyuncu adaylarına göz gezdirirler.