favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

Katalog Modelliği Ajansları

Katalog Modelliği Ajansları

Yaz geldi ve herkes bin bir çeşit yazlık elbise almaya hücum etti. Ancak birçok insan öncelikle internete bakmak sureti ile birçok elbiseye kataloglardan bakar. Öyle ki ister erkek olsun isterse de kadın giysi konusundaki bu sonsuz dünyada bakılacak birçok çeşit bulunmaktadır. E hal böyle olunca bu elbiselere mankenler üzerinde bakmak gerekiyor elbette. Bu şekildeki zengin dünyada da elbette birçok mankene ihtiyaç duyuluyor. Bu neden dolayı da katalog modelliği ajansları her yıl birçok farklı ürün için hem bünyesindeki hali hazırda mankenlerle çalışmaya devam ediyor hem de yeni yüzler aramak için kendi sitelerinden yeni yüzler için başvuru kabul ediyor.

Dört Mevsim Katalog Çekimleri

Ayrıca sadece yaz için değil, aynı zamanda yaz ya da kış yılın dört mevsimi katalog çekimleri faklı giysiler adına yapılır bunun için de her firma devamlı olarak farklı mankenlerle çalışır. Tabii aralarında sürekliliği yakalamış mankenler de yok değil. Bu katalog modelliği ajansları içinden seçilecek olan mankenler genel olarak bu ajansların sitelerinden ilk olarak bir başvuru yaparlar ve yanında da kendilerini en iyi ifade eden bir fotoğraflarını eklerler. Daha sonra da ajansın kendilerini aramasını beklerler. Cevap geldiği zaman zaten ardı arkası kesilmeyen bu katalog çekimleri için sürekli olarak farklı firmalardan ajanslar aracılığı ile teklifler gelmeye başlar.

Yoğun Katalog Çekimleri

Hatta bu konuda bir mankenin başını kaşıyacak zamanları bile olmuyor. Belki alt tarafı bir fotoğraf çekimi diyenler olabilir. Ancak bunun için saatlerce bin bir farklı çalışma yaptıktan sonra bir de en iyi ortamın yakalanması gerekiyor. Tabii tek bir fotoğraf için sayısız çekimin yapıldığı da cabası. Bu yüzden katalog modelliği ajansları başvuruları dikkatlice değerlendirir.

Çok büyük giyim firmalarının çekimleri söz konusu çoğu zaman ve bunun için de en doğru kişinin bulunması gerekir. Tabii bu tür çekimler için kaslı bir erkek ya da çok fit bir kadın olmaya da gerek yok. Birçok farklı beden için farklı yüzler de aranmaktadır. Bu yüzden katalog modelliği ajansları için herkes çekinmeden başvuru yapabilir.