favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

Mankenlik Ajansı

Mankenlik Ajansı

Modacıların ve tasarımcıların ürünlerini tanıtmak amacı ile görev alan kişilere manken denir. Giyim haricinde yiyecek, mobilya, aksesuar, araba gibi daha bir çok sektörün tanıtımlarında da mankenler kullanılabilir. Mankenlik mesleğini yapanların iş alanları oldukça geniştir. Birbirinden farklı sektörlerde yer alabilirler. İş alanlarına ulaşabilmek ve kendilerini tanıtabilmek için mankenlik ajansı başvurusu yapabilirler. Piyasada mankenlik ajansı olarak geçen çok sayıda ajans vardır. Ancak dikkat edilmesi gereken ve iyi araştırılması gereken bir konudur ajanslar. Profesyonel çalışan ve sizi doğru yönlendirebilecek ajansları tercih etmeniz gerekir.


MANKENLİK AJANSI BAŞVURU ŞARTLARI


Mankenlik ajansı başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken kriterler vardır. İdeal boy ve kilo oranına sahip olmanız ana kurallardandır. Mankenlik mesleğine uygun olduğunuzu ve bu işi yapmak istediğinize karar verdiyseniz mankenlik ajansı başvuru linkinden form doldurarak kayıt olabilirsiniz. Başvurularınız muhakkak fotoğraflı olmalıdır. Başvuru formunda belirtmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğuna dikkat etmelisiniz. Alanında uzman ekibimiz tarafından incelenen mankenlik başvuruları arasından onaylanan adaylar ile iletişime geçilerek profesyonel fotoğraf çekimleri için ajansımıza çağırıyoruz. Oluşturulan profillerinizin, yapımcı ve organizatörlerin talep ettikleri özellikler ile uyması halinde sunumlarınız yapılıyor. Müşteri firmamızın onaylaması halinde ajansımız bünyesinde işe başlıyorsunuz. Zaman içerisinde mankenlik mesleğinde kazandığınız deneyimler ile kendinizi geliştirerek kariyer basamaklarını hızla çıkabiliyorsunuz. Katalog çekimlerinde, defilelerde veya tanıtımlarda manken olarak görev alan mankenler için yürüyüş ve duruş eğitiminizin olması gerekir.


Görselliğin çok önemli olduğu mankenlik mesleğinde kişinin kendisine çok dikkat etmesi gerekiyor. Manken olmak isteyen adayların beslenmelerine ve sportif faaliyetlerine hayatlarında geniş yer vermeleri gerekiyor. Bakımlı ve sağlıklı bir görünüm için uyku düzenlerine dikkat etmeleri ve düzenli spor yapmaları meslek hayatları açısından zorunluluk teşkil eder. Her mesleğin olduğu gibi mankenlik mesleğinin de zor yanları vardır elbet. Sürekli formda kalmak, uzun çalışma saatleri, provalar, makyaj ve ışıklardan dolayı cilt bakımlarına dikkat etmeleri mesleğin zorluklarından bir kaçıdır sadece. Fizik yapınıza, poz verme yeteneğinize, diksiyon ve yürüyüşünüze güveniyorsanız mankenlik ajansı başvurusu yapabilirsiniz. Manken adaylarımızın yönlendirileceği proje çalışmaları farklılık göstererek adayın özelliklerine en uygun işlerin seçilmesine dikkat ediyoruz.