favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

OYUNCU BAŞVURU AJANSLARI

Cast ajansları, dizi, sinema ve reklam filmlerinde rol alacak oyuncu ihtiyacının teminini sağlayan kuruluşlardır. Yapımcılar ile oyuncuların buluşmasını sağlayan bu kurumlar sektörel ihtiyaca profesyonel çözümler sağlıyor. Oyuncu başvuru ajansları geleceğin bilinçli bireylerini yetiştirerek sektöre başarılı oyuncular kazandırıyor. Piyasada bu amaç ile kurulan milyonlarca cast ajansı bulunuyor. Faaliyet alanlarının aynı olmasına rağmen elde ettikleri başarı oranları ciddi oranda değişiklik gösteriyor. Hizmet anlayışı ve profesyonellikleri birbirlerinden ayrılmalarını sağlıyor. Dizi veya sinema projelerinin oyuncu ihtiyacına yanıt veren ajansların sayısı oldukça az denilecek sayıdadır maalesef. Rol ile uyumlu eşleştirmeleri sağlayan ajanslar, yapımcıların oyuncu seçmelerindeki kararlarında etkili olabilirken yanlış ve bilinçsiz yönlendirmelerde bulunan ajanslar vakit kaybı yaratıyor. Vakit kaybı yaratmanın dışında başarısız sonuçlar çıkararak oyuncu adaylarınında meslekten soğumalarına ve pes etmelerine neden oluyor.


BİR OYUNCUNUN BAŞARILI OLMASI NEYE BAĞLIDIR?


Oyuncuların başarılı olması eğitimleri ve bilinçli hareket etmeleri ile alakalıdır. Yetenekleri olan bireyler oyuncu başvuru ajansları vasıtası ile sektöre giriş yapmayı hayal ediyorlar. Ancak bazı ajanslar sadece kayıt olarak bireyleri uygun olmadıkları rollere yönlendirerek başarısız olmalarına olanak tanıyor. Oysaki rol ile oyuncu adayının hem fiziki hem de yetenek ölçüsünün doğru orantılı olması gerekiyor. Doğru yapılan cast seçmesi de cast direktörleri tarafından yapılıyor. Uygun buldukları adayları oyuncu seçmelerine göndererek, kişinin performansı doğrultusunda olumlu sonuçlar alınabiliyor. Oyuncunun yeteneği ve eğitimi her ne kadar fazla olursa olsun eğer ki aranan roldeki karakterle benzeşme sağlanamıyorsa sonuç olumsuz olacaktır. Veya oyunculuk yeteneği eksik olan adayların gelişimi sağlanmadan oyuncu seçmesinde bulunması kişinin demoralize olmasını sağlıyor. Hem oyuncusunun motivasyonu düşüyor hem de yapı firmasının ajansa güveni sarsılıyor. İşte bu yüzden oyuncu ajanslarının çok dikkatli çalışmalar yapması gerekiyor. Bilinçli ve güvenilir bir adım atmak istiyorsanız cast oyunculuk ajansı linkinden ajansımıza başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurularınız ekiplerimiz tarafından incelemeye alınarak uygun bulunan adaylar ile iletişime geçiliyor.


Sektörde ciddi derecede emek yetersizliğine ve yanlış bilgilendirmelerede şahit olabiliyoruz. Oyuncu başvurusu alarak kişinin hemen projelerde yer alabiliceğini ve hiç deneyimi olmadan oyuncu olabiliceğini savunan ajanslarda ne yazıkki mevcut. Bu çalışa prensibiyle hareket eden ajanslar belkide yetenekli bir çok adayı hayal kırıklığına uğratarak meslekten vazgeçmelerini sağlıyor. Oyuncu başvuru ajansları adayları gerçek bilgiler ile yönlendirmelidir. Mesleğin uzun ve sabır gerektiren bir yol olduğunu açıklamaları ve başarılı olabilmeleri için izlemeleri gereken doğru yolu göstermeleri gerekiyor. Gerçekten oyuncu olmak isteyen bireyler disiplinli çalışarak ve çaba göstererek yeteneklerini geliştirebilirler. Bu yüzden ajansınızı seçerken iyi düşünün ve güvenilir kurumlara başvuruda bulunun


Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%
Tags