favicon

Türkiye'nin Oyuncu ve Model Platformu

Oyunculuk Ajans

Oyunculuk Ajans

Oyunculuk günümüzün popüler mesleklerinden biri halini almaya başlamıştır. Televizyon ekranlarındaki projelerde rol alarak hem kariyer hem de ekonomik kazanç sağlamak hemen hemen 10 kişiden 8'nin hayalini kurduğu meslek olmaya başlamıştır. Ekran başında izlediğimiz oyuncuların aslında zor bir sanat icra ettiklerini söylemek mümkün. Duygu geçişlerini en doğru şekilde seyirciye ulaştırmak, düzensiz saat aralıklarında çalışmak ve zorlu koşullarda çekim yerlerinde bulunmak bu işin ne kadar emek ve özveri gerektirdiğini gösteriyor. Oyunculuk ajans vasıtasıyla iş alanlarına daha rahat ulaşım sağlanarak gittikçe yaygınlaşmaya başlayan bir meslek dalı olmaya başlamıştır.


OYUNCULUK MESLEĞİNİN KEYİFLİ YANLARI


Her zaman oyunculuğun zor şartlarından bahsedilir. Fakat bu meslek zor olduğu kadar da keyifli bir meslektir. Tabi ki oyuncu ruhu taşıyan ve bu mesleği gerçekten severek yapanlar için geçerlidir bunlar. En başta ekranlarda gözükmek, canlandırılan karakterin izleyici tarafından sevilmesi, bir karaktere ruh vermek, projenin başarısına ortak olmak için daha pek çok keyifli ve olumlu yanları vardır oyunculuk mesleğinin. En önemlisi ise bir oyuncunun mesleği gereği sürekli kendini geliştirmesi, farklı deneyimler yaşaması ve mesleği boyunca rol aldığı birbirinden farklı karakterlerin deneyimi ile bakış açılarının genişlemesi kişisel gelişim açısından çok büyük bir yere sahiptir. Oyunculuk ajans başvurusu ile başlar çoğu zaman. Bireyler cast ajanslarına başvuruda bulunarak oyunculuğa ilk adımı atarlar. Set deneyimi yaşarlar ve ardından eğitimlerine yönelerek her geçen gün kendilerini geliştirirler. Bu iyi ve kararlı oyuncu adayları geçerlidir tabi ki. Ajans olarak bugüne kadar yetenekli milyonlarca oyuncu adayı ile karşılaştık. Bunların hepsi kariyer yolunda ilerleyemiyor maalesef. Çünkü bu işe gönül veren, çaba gösteren, özveride bulunan ve emek veren kişilerin sayısı oldukça azdır. Bir çoğu yolun başlangıcında zorluklarla karşılaşarak hayallerinden vazgeçmişlerdir. Sizler iyi bir oyuncu olmak ve kariyerinize bu yönde destek vermek istiyorsanız ajanslar oyunculuk başvuru kısmında yer alan formumuzu doldurup bize ulaştırabilirsiniz. Evet sanıldığı kadar kolay bir meslek değildir. Ancak yeteneğiniz var ise sabır ve çaba göstererek iyi yerlere gelebilme şansınızın olduğunu unutmayın.


Oyunculuk yetenek ister, disiplin ister, emek ister, çaba ve özveri ister. Bu mesleğe adım atmaya karar verdiyseniz tüm bu süreçlerden geçmeye hazır olmalısınız. Günümüzde televizyon ekranlarında izlediğimiz başarılı oyuncular bu süreçlerden geçerek başarıya ulaşmışlardır. Oyunculuk ajans başvurusu yaparak iyi bir rol gelmesini beklemek değildir. İyi bir rol almak için çaba göstermek, ufak rollerde yer alarak set deneyimi yaşamak ve oyuncu kişiliğinizi geliştirmek için eğitimler almak gerekir. Her yaştan kişi cast oyunculuk ajanslarına başvuruda bulunabilir. Yeteneğiniz var ise atacağınız bu ilk adım doğru bir adımdır. Fakat ardından göstereceğiniz çaba ve sabır kariyer çizginizi belirleyecektir. Bu nedenle iyi bir ajans başlangıç noktanız olsun ve oyunculuk mesleği için emek verin.