Sabit Hat:

0216 550 10 72
Ajanslar Oyunculuk Başvuru

Ajanslar Oyunculuk Başvuru

Ajanslar, oyunculuk mesleğine geçişte köprü görevini üstlenir. Sektöre ilk adım ajanslar oyunculuk başvuru sayfalarından online kayıt yaptırarak başlar. Yapımcılar ve oyuncular arasındaki ilişkiyi sağlayan ajanslar meslek kariyerinin ana damarları gibidir. Yapım şirketleri projeleri için aradıkları oyunculara ajanslar vasıtasıyla ulaşırlar. Onlar ajanslara, yaş, cinsiyet, boy, kilo, dış görünüm ve yetenek ölçüleriyle ilgili talepte bulunurlar. Ajanslarda bu özelliklere uygun adayları cast kadroları arasından bir çalışma yaparak uygun bulduğu adayları yapım şirketine sunar. Yapım şirketinin karar verdiği adaylar görüşmeye çağrılır ve uygun bulunan aday ile çekimlere başlanır. Yeni yüzlere fırsat tanıyan ajanslar, başvuruları öncelikle online başvuru olarak alır ve ekipleri tarafından inceleme yapıldıktan sonra adayların gerçek kayıtları için iletişime geçilir.


OYUNCULUK BAŞVURUSU İÇİN NE GİBİ ŞARTLAR ARANIR?


Ajanslar oyunculuk başvuru kontrolünü deneyimli ekipleri ile incelemeye alır. Gelen başvurularda bilgilerin gerçeklik esası ele alınır. Doldurulan bilgiler tek tek incelenir. Yaş, cinsiyet ve yaşadıkları şehir ayrımı yapılmaz. Çünkü dizi, film ve reklam çekimleri her şehir de gerçekleşeceği gibi projede yer alan karakterlerin özellikleri çeşitlilik gösterir. Çocuk oyuncu, bebek oyuncu, genç oyuncu, sarışın, kumral veya renkli gözlü, kilolu yada uzun boylu gibi daha bir çok özellikte karaktere ihtiyaç vardır. Bu yüzden tüm başvurular değerlendirmeye alınır. Oyunculuk yapmak istiyorsanız cast ajans online başvuru sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz. Kamera önü oyunculuğu için birbirinden farklı yaş ve özellikteki adaylar mesleğe başlayabilir. Önemli olan bulunan özelliklerinizi yeteneğe dönüştürebilmektir. Mimik kullanımı, ezber yapabilme, vücut dilini kullanabilme yani kısacası canlandıracağı karaktere hayat verebilme yeteneğine sahipseniz siz de oyuncu olabilirsiniz demektir. Zaman içerisinde oyunculuğunuzu deneyim ve eğitimlerle de destekleyerek başarı yolunda sağlam adımlar atabilirsiniz.


Ünlü yönetmenlerin, duayen oyuncuların ve dinamik kamera arkası ekibinin yer aldığı yeni projelerin içinde rol alabilirsiniz. Kamera karşısında sergilediğiniz oyunculuk performansı çok önemlidir. Başlarda heyecan olacağı gibi deneyim kazanarak daha rahat role girebilme yetisine sahip olabilirsiniz. Uzun ve sabır gerektiren bu yolda zamanla gelişerek ana karakterlerden biri olabilirsiniz. Profesyonel oyuncu cast kadromuz olduğu gibi yeni yüzler oyuncu adayları cast kadromuzu da genişletmekteyiz. Ajanslar oyunculuk başvuru siteleri herkese açıktır. Hayallerinizi gerçekleştirmek ve oyunculuk alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız bir adım atabilirsiniz. Yapım şirketleri, cast ajansları ve oyuncular arasındaki zincir çalışmaya katılabilirsiniz. Sektöre yön vererek her geçen gün yeni projelere oyuncu cast temini sağlayarak, hızla büyüyen televizyon dünyasına yeni yüzler ve deneyimli oyuncuları kazandırmak çalışma ilkelerimizdendir. Sizde bir gün dizi karakteri veya reklam yüzü olabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yaz

İletişim Bilgileriniz Yayınlanmaz.

Oyuncu Sahnesi Nedir?

Oyuncu Sahnesi, siz oyuncuları ve oyuncu adaylarını kurumsal ajanslarla buluşturan bir platformdur.

Oyuncu Sahnesi, sizin üzerinden prim almaz. Kurumsallar ile siz fiyat belirlersiniz.

Artık her ajansa ayrı ayrı kayıt olmak ve ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Dürüst çalışan ajanslar sizi burada keşfedebilir ve projelerinde yer almanızı sağlayabilir.

Oyuncu Sahnesi, oyuncuların kendilerini tanıtabilecekleri bir altyapı sunar ve ücretsiz üyelikte mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunu birlikte inşa etmek için buradayız.