Sabit Hat:

0216 550 10 72
Blog

Cast Ajans Başvuru Formu

Cast ajans başvuru formu, oyunculuk yapmak isteyen adayların ajanslara kayıt olmak için attıkları ilk adımdır. Formlar artık online olarak da hizmet vermeye başlamıştır. İnternet sayfaları üzerinden başvuru formalarına ulaşabilmek mümkün. Dizi, film , sinema filmleri, marka tanıtımları gibi bir çok alanda oyuncu temini sağlayan ajansların cast kadroları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Çocuk castı, bebek castı, bay/bayan castı, model castı olmak üzere çeşitli sınıflandırmaları vardır. Her bir kategori kendi içerisinde değerlendirmeye alınarak, yönlendirildikleri projeler farklılık göstermektedir. Cast kadrosu oluşturulurken dikkat edilecek önemli hususlardan biri olan fotoğraf çekimleri uzman ekipler tarafından yapılır ve oyuncu adaylarının sunum için profilleri oluşturulur.

 

FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ SÜRECİ NEDİR?

 

 

Cast ajans online başvuru linkine tıklayarak yapacağınız başvuruların ardından seçilen adaylarımızla iletişime geçerek fotoğraf çekimlerine davet ediyoruz. Cast ajans başvuru formu kayıt işlemindeki ilk aşama olarak kabul ediliyor. Adaylarımızın fotoğraf çekimi süreçleri, uzman ekibimiz tarafından planlanıyor. Tüm başarılı model ve oyuncu adaylarının profesyonel cast fotoğraflarına sahip olmaları gerçekten çok önemlidir. İşini iyi yapan, sizi en iyi şekilde tanıtacak fotoğraflara sahip olmanızı sağlayacak fotoğrafçılarımız ajans bünyemizde yer almaktadır. Fotoğraf çekimleri tamamen size özel olup, geniş bir çalışma gerektirir. Çekimlerde yanınızda mutlaka yedek kıyafet bulundurmanız sizin için artı olacaktır. Yapım şirketleri, yönetmenler veya organizatörler sizin hakkınızda bilgiye sahip olmak için cast fotoğraflarınıza ihtiyaç duyarlar. Sunumlarınız yapılırken sizi en iyi şekilde tanıtmak için profesyonel cast fotoğraflarınız ve videolarınız dan kullanılacaktır. Bu yüzden cast çekimlerine çağrıldığında, adayların tamamen kendilerini yansıtacak şekilde gelmeleri gerekir. Fazla makyaj veya lens kullanımı gibi hatalar yanıltıcı özelliklere sahiptir. Doğal ve yalın haliniz ancak mimiklerinizi doğrular ve sizi yansıtır. Yanlış fotoğraflar yüzünden beklenilenden farklı birini görmek, hayal kırıklığı yaşatabilir ve seçmelerdeki şansınızı olumsuz etkiler.

 

 

Oyunculuk mesleğine atacağınız ilk adım çok önemlidir. Çalışacağınız ajansın profesyonelliği sizin en doğru şekilde yönlendirilmenize yardımcı olacaktır. Cast ajans başvuru formu doldurarak başlangıç aşamasını tamamlamış olur oyuncu adaylarımız. Ve profesyonel fotoğraf çekimleri sağlanır. Gelen projelere uygunluklarının denetimi yapıldıktan sonra sunumlar gerçekleşir ve gerisi adayımızın yetenek ve becerilerine kalır. Profesyonel bir oyuncunun bile kendini sürekli geliştirdiği, kendine yenilikler kattığı bu rekabet ortamında yeni başlayacak olan oyuncu adaylarımıza tavsiyemiz, başarılı olmak için kendinize yenilikler katmayı hiçbir zaman bırakmayın. Oyunculuk eğitimi, dans eğitimi, diksiyon veya dil gibi bir çok alanda adayın kendini sürekli beslemesi gerekir. Fark edilmek için fark yaratmaktan korkmayın.

 

0 Yorum

Yorum Yaz

İletişim Bilgileriniz Yayınlanmaz.

Oyuncu Sahnesi Nedir?

Oyuncu Sahnesi, siz oyuncuları ve oyuncu adaylarını kurumsal ajanslarla buluşturan bir platformdur.

Oyuncu Sahnesi, sizin üzerinden prim almaz. Kurumsallar ile siz fiyat belirlersiniz.

Artık her ajansa ayrı ayrı kayıt olmak ve ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Dürüst çalışan ajanslar sizi burada keşfedebilir ve projelerinde yer almanızı sağlayabilir.

Oyuncu Sahnesi, oyuncuların kendilerini tanıtabilecekleri bir altyapı sunar ve ücretsiz üyelikte mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunu birlikte inşa etmek için buradayız.