Sabit Hat:

0216 550 10 72
Dizi Oyunculuk Ajansları Başvuru

Dizi Oyunculuk Ajansları Başvuru

Televizyon ekranlarında, belirli bir periyoda göre haftada bir veya günde bir parçalar halinde yayınlanan projelerin bütünüdür. Arkası yarın olarak adlandırılan diziler genellikle hafta içi her gün yayınlanır. Bunlara günlük diziler de denilebilir. Yoğun bir iş temposunda çekimleri yapılır ve oldukça yoğun bir süreçtir. Haftada bir yayınlanan dizilerin bir bölümü o haftada çekilip yayınlanmak zorundadır. Tüm bunlardan anlayacağınız üzere dizi setleri ve çekim koşulları yoğun geçer. Kamera önü ve kamera arkası çalışanları yoğun bir tempoda çekimler için çalışırlar. Dizilerin bir bölümünün yayınlanma süresi ortalama 90 dakikadır. Tekrarlar ve reklam araları ile birlikte 120 dakikaya kadar çıkabiliyor. Bu televizyon projelerinde rol alacak oyuncularda dizi oyunculuk ajansları başvuru formu doldurarak ajans oyuncusu oluyorlar.


DİZİLERDE ROL ALAN OYUNCULARA NASIL ULAŞILIYOR?


Dizilerde izlediğimiz oyuncuların cast seçmelerinden bahsedelim biraz. Baş rol seçmeleri ünlü ve tanınmış oyuncular arasında karar verilir çoğu zaman. Yapımcı bazen de yeni yüzlere fırsat tanır ve daha önce ekranlarda gözükmemiş oyuncu adayı ararlar. Cast ajansları yeni yüzler için ideal bir adrestir. Ana cast seçmeleri, yardımcı oyuncu ve figüran olmak üzere geniş bir kadro gerekir. Dizi oyunculuk ajansları başvuru alarak oyuncu adaylarını bünyesinde bulunduruyor. Bünyesindeki adaylar ile sektörel ihtiyacı karşılayabiliyor. Dizi projelerinde deneyim kazanmak ve oyunculuk yapmak istiyorsanız dizi oyuncusu arayan ajanslar bölümünden giriş yaparak başvuru formumuzu doldurabilirsiniz. Yapım şirketlerinin talep ettikleri oyuncular ajansların cast kadrosundan temin ediliyor. Televizyon projelerinde cast ajanslarına kayıt olarak sizlerde yer alabilirsiniz.


Dizilerin her geçen gün artış göstermesi oyuncu ihtiyacını da doğru orantıda etkiliyor. Sezon dizileri dediğimiz yaz ayları dışında kalan süreçte yayınlanmaya başlayıp 3 aylık gibi bir ara veriliyor. Sezon finali ile ara veren diziler başarılı oldukları takdirde projesine kaldığı yerden devam edebiliyor. Yada yaz aylarında başlayan diziler başarısını daim ettirebilirse sezonda da yerini koruyabiliyor. Bu kadar çok dizi projesi içerisinde oyuncu adayları da iş imkanı rahatlıkla bulabiliyor. Dizi oyunculuk ajansları başvuru formlarını sadece deneyimli kişiler için almıyor. Yeni yüzler ve yeni yetenekler için de fırsat kapısı oluyor ve pek çok oyuncu adayına sektöre giriş imkanı tanıyor.

0 Yorum

Yorum Yaz

İletişim Bilgileriniz Yayınlanmaz.

Oyuncu Sahnesi Nedir?

Oyuncu Sahnesi, siz oyuncuları ve oyuncu adaylarını kurumsal ajanslarla buluşturan bir platformdur.

Oyuncu Sahnesi, sizin üzerinden prim almaz. Kurumsallar ile siz fiyat belirlersiniz.

Artık her ajansa ayrı ayrı kayıt olmak ve ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Dürüst çalışan ajanslar sizi burada keşfedebilir ve projelerinde yer almanızı sağlayabilir.

Oyuncu Sahnesi, oyuncuların kendilerini tanıtabilecekleri bir altyapı sunar ve ücretsiz üyelikte mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunu birlikte inşa etmek için buradayız.