Sabit Hat:

0216 550 10 72
Oyunculuk İçin Ajanslar

Oyunculuk İçin Ajanslar

Günümüzde televizyon ekranlarında izlediğimiz dizi, film ve reklam çekimi projelerinde yapım şirketleri oyunculuk için ajanslar ile çalışıyorlar. Oyuncu ajansları sektördeki talebi karşılayarak bilinçli ve donanımlı oyuncu adayları kazandırıyor. Profesyonel çalışan ajanslar, oyuncu adaylarını başvuru formlarını inceleyerek kadrolarına alıyorlar. Bu yüzden başvuru formlarında girilen bilgilerin doğruluğu büyük önem taşıyor. Oyuncu adayları başvuru formlarında tüm bilgilerini doğru ve eksiksiz girmelidirler.


AJANSLARA KAYITLI OYUNCULARIN KARİYER GELİŞİMİ


Cast ajanslarına bağlı çalışan oyuncular, oyunculuk kariyerlerini sağlam adımlarla oluştururlar. Çünkü iyi bir cast ajansı oyuncu adayının yeteneklerini değerlendirmede profesyonel davranır. Oyuncu ile örtüşen rollerde görüşmeler sağlayarak başarı oranını arttırır. Yapımcı firma projesi için aradığı oyuncunun özelliklerini ajansa bildirir. Ajansta bu özelliklere uygun oyuncu adaylarını görüşmeye gönderir. Yanlış yönlendirilen oyuncu görüşmelerinde başarı oranı yok denecek kadar azdır. Oyuncular çalışacakları cast ajanslarını tercih ederken dikkatli davranmalıdırlar. Güvenilir ve doğru bilgileri aktaran kurumları tercih etmeye özen göstermelidirler. Maalesef bazı ajanslar sadece kayıt ücreti almak adına oyuncu adaylarını hayal kırıklığına uğratacak bilgiler paylaşıyorlar. Örneğin kayıt olur olmaz hiç bir deneyim ve eğitimleri olmamasına rağmen baş rol için oyuncu görüşmesi sağlayabileceklerini söylüyorlar. Bu bilgiler ile kayıt olan oyuncu adayları hayal kırıklığı yaşayarak hayallerine devam etmemeyi seçiyorlar. Bu bilgilerin doğru olmadığını, hiç bir meslek için deneyim ve eğitim olmadan kariyer elde edilemeyeceğini düşünerek anlamanız mümkündür. Sadece oyunculuk için değil hangi mesleği yaparsanız yapın o konuda yeterli bilgi ve donanıma sahip değil iseniz gelişme ve öğrenme döneminiz olacaktır. Bu yüzden güvenilir ajanslara kayıt olmaya dikkat etmelisiniz. Oyunculuk için ajanslar çok önemli bir yere sahiptirler. Ajans olarak oyuncu adaylarımızın doğru bilgilerle mesleğe başlamalarına önem veriyoruz. Bilinçli bir oyuncu olarak sektöre adım atmak istiyorsanız ajanslar oyunculuk başvuru kısmından bize ulaşabilirsiniz.


Başarılı bir oyuncu gelişimine önem göstermeli, kültürel bilgisini geliştirmeli, oyuncu kimliğini sürekli yenilemeli ve her daim öğrenmeye açık olmalıdır. Aksi düşünülemeyecek tek şey oyunculuk mesleğinde donanım ve bilginin başarı için gerekliliğidir. Sektörde yer almak, iyi bir oyuncu olmak ve tercih edilen isimler arasında yer almak istiyorsanız yapmanız gerekenlerin başında profesyonel bir cast ajansıyla çalışmanız ve oyuncu kimliğinizi sürekli geliştirmenizdir. Tüm bunları sağlayarak sabır gösterdiğinizde bir gün sizler de ekranlarda yerinizi alabilirsiniz. Oyunculuk için ajanslar vasıtasıyla sektöre giriş yapmanız daha bilinçli bir yol izlemenize yardımcı olacaktır.

0 Yorum

Yorum Yaz

İletişim Bilgileriniz Yayınlanmaz.

Oyuncu Sahnesi Nedir?

Oyuncu Sahnesi, siz oyuncuları ve oyuncu adaylarını kurumsal ajanslarla buluşturan bir platformdur.

Oyuncu Sahnesi, sizin üzerinden prim almaz. Kurumsallar ile siz fiyat belirlersiniz.

Artık her ajansa ayrı ayrı kayıt olmak ve ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Dürüst çalışan ajanslar sizi burada keşfedebilir ve projelerinde yer almanızı sağlayabilir.

Oyuncu Sahnesi, oyuncuların kendilerini tanıtabilecekleri bir altyapı sunar ve ücretsiz üyelikte mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunu birlikte inşa etmek için buradayız.